Polityka i Społeczeństwo

Hanna Gronkiewicz-Waltz kontratakuje ws. “Czajki”. Tej prawdy nie chcą zaakceptować rządzący

Hanna Gronkiewicz-Waltz

Gdy Rafał Trzaskowski przypomniał o decyzjach w sprawie “Czajki” podejmowanych w przeszłości, oburzył się wojewoda mazowiecki. Teraz Hanna Gronkiewicz-Waltz mówi w wywiadzie dla Gazety Wyborczej, że główne decyzje podjęto za czasów Lecha Kaczyńskiego.

Prezydent Warszawy trzy dni temu na konferencji prasowej i we wpisie na Facebooku przypomniał, że dzisiaj stolica ponosi konsekwencje błędnych decyzji podjętych z 1999 i 2005 roku w sprawie “Czajki”. To wywołało furię u wojewody mazowieckiego Konstantego Radziwiłła, który stwierdził, że “niedopuszczalne jest przerzucanie winy na poprzedników”. Wojewoda jednym cięciem przekreślił całą filozofię rządów Zjednoczonej Prawicy podczas ostatniej kadencji Sejmu. Wtedy nawet za błędną decyzję o powołaniu komendanta Maja, Mariusz Błaszczak obwinił Platformę Obywatelską, co wywoływało salwy śmiechu.

W wywiadzie dla Gazety Wyborczej Hanna Gronkiewicz-Waltz podkreśla, że historia “Czajki” jest bardzo długa i została zbudowana według projektu zaakceptowanego za prezydentury Lecha Kaczyńskiego(…) środki z Unii Europejskiej też zostały przeznaczone w 2005 r., czyli wtedy, kiedy ja nie byłam prezydentem i nawet nie myślałam o swojej kandydaturze – mówi była prezydent Warszawy.

Gronkiewicz-Waltz zwraca uwagę na to, że jest to największa budowla przesyłowa w Polsce, o ile nie w Europie – Trudno powiedzieć, czy wybrano ten projekt dobrze. Taki wybrano, żeby nie budować odrębnej oczyszczalni na Bielanach – podkreśla.

Była prezes Narodowego Banku Polskiego mówi, że przyszła pora, aby młodzi ludzie, szczególnie z PiS-u, uświadomili sobie, że projekt został zaakceptowany za ich rządów – To są trzydziestolatkowie, którzy kilkanaście lat temu byli w szkole, a teraz łatwo mówią, że ten czy tamten jest winny, nawet nie wiedząc, że główne decyzje, jeśli chodzi o projekt, o starania o pieniądze z UE, zostały podjęte de facto za czasów administracji Lecha Kaczyńskiego – zaznacza.

Źródło Gazeta Wyborcza

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie