Haniebna okładka prawicowej gazety, TEGO Tusk im nie odpuści. Lider PO pozywa Sakiewicza i jego pismo!

Donald Tusk pozwał „Gazetę Polską Codziennie” i Tomasza Sakiewicza, naczelnego pisma. Powód? Skandaliczna okładka, na której widzimy twarz lidera PO z literą Z na czole.

Haniebna okładka

O pozwie informuje portal niezależna.pl. Jak donosi, Donald Tusk domaga się opublikowania w „GPC” przeprosin za użycie jego wizerunku z literą Z.

Litera ta jest symbolem rosyjskiej agresji na Ukrainę. Rosjanie używali tej litery dla oznaczenia pojazdów wojskowych wykorzystywanych do inwazji. Z czasem litera stała się symbolem propagandowym oznaczającym poparcie dla rosyjskiej agresji.

Tomasz Sakiewicz tłumaczy skandaliczną okładkę w kuriozalny sposób. Jak twierdzi, jest to tylko… nawiązanie do cytatu lidera PO.

Ostatni pozew przeciwko mojej osobie i GPC jest wywołany za cytowanie jego słów. Tusk powiedział, że nie jeden z polskich polityków ma wytatuowaną na czole literę Z. Ale wolność słowa nie jest po to, żeby go krytykować – napisał na Twitterze Sakiewicz.

Chodzi o słowa Tuska z września 2022 roku.

Nie tylko wskutek działań militarnych Rosji na Ukrainę, ale także wskutek tego, że tak wielu polityków, tak wiele sił politycznych ma też tę literkę Z niczym wytatuowaną na czole – mówił Tusk, ostrzegając przed prorosyjskością niektórych polityków.

Ciąg dalszy na następnej stronie »
Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *