Haniebna okładka prawicowej gazety, TEGO Tusk im nie odpuści. Lider PO pozywa Sakiewicza i jego pismo!

Donald Tusk pozwał „Gazetę Polską Codziennie” i Tomasza Sakiewicza, naczelnego pisma. Powód? Skandaliczna okładka, na której widzimy twarz lidera PO z literą Z na czole.

Haniebna okładka

O pozwie informuje portal niezależna.pl. Jak donosi, Donald Tusk domaga się opublikowania w „GPC” przeprosin za użycie jego wizerunku z literą Z.


Litera ta jest symbolem rosyjskiej agresji na Ukrainę. Rosjanie używali tej litery dla oznaczenia pojazdów wojskowych wykorzystywanych do inwazji. Z czasem litera stała się symbolem propagandowym oznaczającym poparcie dla rosyjskiej agresji.

Tomasz Sakiewicz tłumaczy skandaliczną okładkę w kuriozalny sposób. Jak twierdzi, jest to tylko… nawiązanie do cytatu lidera PO.

Ostatni pozew przeciwko mojej osobie i GPC jest wywołany za cytowanie jego słów. Tusk powiedział, że nie jeden z polskich polityków ma wytatuowaną na czole literę Z. Ale wolność słowa nie jest po to, żeby go krytykować – napisał na Twitterze Sakiewicz.

Chodzi o słowa Tuska z września 2022 roku.

Nie tylko wskutek działań militarnych Rosji na Ukrainę, ale także wskutek tego, że tak wielu polityków, tak wiele sił politycznych ma też tę literkę Z niczym wytatuowaną na czole – mówił Tusk, ostrzegając przed prorosyjskością niektórych polityków.

Ciąg dalszy na następnej stronie »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *