Polityka i społeczeństwo

Hańba! Za to co wydarzyło się wczoraj, PiS powinien zapaść się pod ziemię

Hańba! Za to, co wydarzyło się wczoraj, PiS powinien zapaść się pod ziemię
Fot. Flickr

Politycy Prawa i Sprawiedliwości często powtarzają, że tragedia smoleńska jest wydarzeniem tak ważnym w historii Polski, bowiem skutkowała śmiercią elit państwowych. Owszem, 10 kwietnia 2010 roku zginęło wielu przedstawicieli świata politycznego, z każdej strony sceny politycznej, przedstawiciele najwyższych sił wojskowych, kombatanci czy ludzie kultury. Od ośmiu jednak lat, te 96 żyć, a na sztandarach te kilkanaście związanych z partią Jarosława Kaczyńskiego stawianych jest znacznie wyżej niż należałoby tego oczekiwać. Zwłaszcza w kontekście uroczystości, na które 10. kwietnia 2010 roku polska delegacja się wybierała. W przeciwieństwie bowiem do katastrofy smoleńskiej, mord Katyński rzeczywiście pozbawił Polskę elit intelektualnych i wojskowych, zresztą właśnie taki był cel Józefa Stalina – zniszczyć inteligencję i elity odradzającego się po ponad wieku nieobecności państwowej państwa polskiego.

Z olbrzymim smutkiem ale i oburzeniem należy skonstatować, że PiS zupełnie ignorując tragedię katyńską na rzecz katastrofy smoleńskiej przedkłada dobro własnej partii i korzyść polityczną nad tak pożądaną ponoć przez siebie właściwą politykę historyczną. To swego rodzaju kuriozum, że PiS, tak rzekomo antyrosyjskie i antykomunistyczne, w przykrywaniu wydarzeń w Katyniu i mordu ponad 21 tys. polskich obywateli jest równie skuteczne i zdeterminowane jak komunistyczne władze, rządzące Polską przez niemal 50 lat po II wojnie światowej.

Przebitki z wczorajszych obchodów 78 rocznicy mordu w Katyniu również dotyczą głównie … katastrofy smoleńskiej. To właśnie tam niewielka polska delegacja pod przewodnictwem ambasadora RP w Federacji Rosyjskiej Włodzimierza Marciniaka o godz. 9.41 czasu lokalnego złożyła wieńce i zapaliła znicze na miejscu katastrofy Tu-154M w Smoleńsku. Później natomiast uczestniczyła w mszy świętej na cmentarzu w Katyniu. Bez żadnego wysokiego oficjela czy choćby jednego przedstawiciela rządu, parlamentu czy prezydenta. 

W takich chwilach aż ciśnie się na usta zarzut, że PiS do sprawy Katynia podchodzi w czysto polityczny sposób, co zresztą mówiło się wielokrotnie analizując wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego podczas uroczystości katyńskich.

Dziś gołym okiem widać, że PiS stawia na Smoleńsk i obchody smoleńskie, gdyż to dziś wciąż daje kapitał polityczny. Zresztą doskonale było to widać w wieczornym wydaniu Wiadomości TVP, gdzie oczywiście głównym tematem była rocznica katastrofy, odsłonięcie pomnika, śledztwo smoleńskie i zaniedbania w tej sprawie rządu Donalda Tuska i Ewy Kopacz. O faktycznym zlikwidowaniu polskich elit w Katyniu w 1940 roku, czego skutki pośrednio odczuwamy do dziś redaktor Adamczyk nie wspomniał ani słowem.

https://twitter.com/R_Lipiec/status/983718328974893057

Można jedynie powtórzyć za Krzysztofem Leskim, że to niewyobrażalna hańba. Gdyby w PiS mieli choć odrobinę honoru, ze wstydu zapadliby się pod ziemię.

fot. Kancelaria Sejmu/Krzysztof Białoskórski

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media - wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Michał Kuczyński

Michał Kuczyński - Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Z zamiłowania bloger i autor tekstów o charakterze publicystycznym. Interesuje się polityką i ekonomią. Prywatnie miłośnik piłki nożnej, muzyki rockowej i dobrego kina. Niegdyś zapalony wiolonczelista.
Zapraszam na mojego Twittera - @KuczynskiM

Media Tygodnia

Ładowanie