Polityka i Społeczeństwo

Hańba narodowców, zagłuszali przemówienie uczestniczki powstania warszawskiego. Po jej komentarzu powinni zapaść się pod ziemię

fot. Paweł Jędrusik

W niedzielę na warszawskim Placu Zamkowym zorganizowano demonstrację w obronie obecności Polski w Unii Europejskiej. Przemawiających na wiecu próbowali zagłuszyć narodowcy. Usłyszeli kilka mocnych słów od Wandy Traczyk-Stawskiej, uczestniczki powstania warszawskiego.

W niedzielę w miastach całej Polski odbyły się manifestacje w obronie obecności Polski we wspólnocie europejskiej. Protesty zainicjował Donald Tusk w reakcji na wyrok Trybunału Konstytucyjnego ws. unijnego prawa.

Na manifestacji w Warszawie przemawiała Wanda Traczyk-Stawska, działaczka podziemia niepodległościowego w czasie II wojny światowej.

Kochani, moi kochani. My byliśmy w Europie zawsze! I nikt nas z niej nie wyprowadzi. Bo my tu rodziliśmy się od początku. To są nasze korzenie, a my mamy w haśle, jak pamiętacie: „za naszą wolność i waszą”. I to jest nasza Europa i nikt nas z niej nie wyprowadzi – mówiła 94-letnia uczestniczka powstania warszawskiego.

Proeuropejską manifestację próbowali zakłócić zebrani nieopodal narodowcy, którym liderował Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Narodowcy zagłuszali przemówienie pani Wandy Traczyk-Stawskiej przy pomocy sprzętu nagłaśniającego. Zapewne nie spodziewali się, że powstanka warszawska stanowczo zareaguje na to żenujące zachowanie.

Milcz, głupi chłopie. Milcz, milcz, milcz, chamie skończony. Milcz, bo ja jestem żołnierzem, który pamięta jak krew się lała, jak moi koledzy ginęli, ja tu po to jestem żeby wołać w ich imieniu. Nigdy nikt nie wyprowadzi nas z mojej ojczyzny, która jest Polską, ale także nikt z Europy, bo Europa to moja matka także – powiedziała stanowczo pani Traczyk-Stawska. Narodowcy powinni zapaść się pod ziemię…

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie