Polityka i Społeczeństwo

Hakerzy atakują, a Macierewicz ma to w nosie. Nie uwierzycie, czym popisał się w Sejmie smoleński szeryf

Tak Macierewicz dobijał zbrojeniówkę. Kolejny filar planu Morawieckiego w kryzysie
fot.Grand Warszawa/ Shutterstock

Antoni Macierewicz popisał się w Sejmie niefrasobliwością, a nawet brakiem odpowiedzialności. Chodzi o jego hasła do kont w internecie.

Zaraz minie miesiąc od kiedy na kanale Telegram publikowane są maile ze skrzynki Michała Dworczyka. Według informacji pojawiających się w mediach, dostęp do prywatnej poczty ministra uzyskano w najprostszy sposób czyli za pomocą ataku phishingowego. Nie mieliśmy do czynienia z próbą łamania hasła tylko z podaniem go na tacy zainteresowanym zawartością skrzynki. Gdy ostrzeżenia płyną przez media tradycyjne i internet, Antoni Macierewicz chyba tym się nie przejmuje i ostentacyjnie loguje się do swoich kont. Wypatrzył go Fakt.pl

Fakt podpatrzył, jak Antoni Macierewicz w czasie obrad Sejmu loguje się na prywatnych kontach w internecie. Jego hasła i wrażliwe dane mogło widzieć nawet kilkadziesiąt osób. Macierewicz wpisywał swoje hasła w obecności wielu osób, fotoreporterów i kamerzystów! – donosi dziennik.

Piotr Niemczyk, który tworzył Urząd Ochrony Państwa, nie ma wątpliwości. Antoni Macierewicz popełnił koszmarny błąd. – Jeżeli by to obserwował bardzo sprawny haker i do tego jeszcze byłby w stanie włączyć się w operację na komputerze, którą robi Macierewicz, to byłoby to zagrożenie dla bezpieczeństwa. Nie powinno się tak robić – mówi w rozmowie z Fakt.pl. Dodaje, że wprawne oko mogło bez trudu odgadnąć hasło po tym, jak były szef resortu obrony układa ręce na klawiszach laptopa.

Na zdjęciach publikowanych przez gazetę widać, że Antoni Macierewicz korzysta z dwustopniowego uwierzytelnienia, potwierdzanego przez telefon. Ekspert ds. bezpieczeństwa zalicza to jako okoliczność łagodzącą.

Fakt.pl chciał zapytać parlamentarzystę, czemu nie przestrzega zasad bezpieczeństwa. Niestety nie odpowiedział na prośbę o kontakt.

Źródło: Fakt.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie