Polityka i Społeczeństwo

Hakerzy atakują, a Macierewicz ma to w nosie. Nie uwierzycie, czym popisał się w Sejmie smoleński szeryf

Tak Macierewicz dobijał zbrojeniówkę. Kolejny filar planu Morawieckiego w kryzysie
fot.Grand Warszawa/ Shutterstock

Antoni Macierewicz popisał się w Sejmie niefrasobliwością, a nawet brakiem odpowiedzialności. Chodzi o jego hasła do kont w internecie.

Zaraz minie miesiąc od kiedy na kanale Telegram publikowane są maile ze skrzynki Michała Dworczyka. Według informacji pojawiających się w mediach, dostęp do prywatnej poczty ministra uzyskano w najprostszy sposób czyli za pomocą ataku phishingowego. Nie mieliśmy do czynienia z próbą łamania hasła tylko z podaniem go na tacy zainteresowanym zawartością skrzynki. Gdy ostrzeżenia płyną przez media tradycyjne i internet, Antoni Macierewicz chyba tym się nie przejmuje i ostentacyjnie loguje się do swoich kont. Wypatrzył go Fakt.pl

Fakt podpatrzył, jak Antoni Macierewicz w czasie obrad Sejmu loguje się na prywatnych kontach w internecie. Jego hasła i wrażliwe dane mogło widzieć nawet kilkadziesiąt osób. Macierewicz wpisywał swoje hasła w obecności wielu osób, fotoreporterów i kamerzystów! – donosi dziennik.

Piotr Niemczyk, który tworzył Urząd Ochrony Państwa, nie ma wątpliwości. Antoni Macierewicz popełnił koszmarny błąd. – Jeżeli by to obserwował bardzo sprawny haker i do tego jeszcze byłby w stanie włączyć się w operację na komputerze, którą robi Macierewicz, to byłoby to zagrożenie dla bezpieczeństwa. Nie powinno się tak robić – mówi w rozmowie z Fakt.pl. Dodaje, że wprawne oko mogło bez trudu odgadnąć hasło po tym, jak były szef resortu obrony układa ręce na klawiszach laptopa.

Na zdjęciach publikowanych przez gazetę widać, że Antoni Macierewicz korzysta z dwustopniowego uwierzytelnienia, potwierdzanego przez telefon. Ekspert ds. bezpieczeństwa zalicza to jako okoliczność łagodzącą.

Fakt.pl chciał zapytać parlamentarzystę, czemu nie przestrzega zasad bezpieczeństwa. Niestety nie odpowiedział na prośbę o kontakt.

Źródło: Fakt.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie