Polityka i Społeczeństwo

Gwiazda TVP postanowiła zakpić z Tokarczuk. Internauci szybko pokazali, co o tym myślą

Magdalena Ogórek w krytyczny sposób podsumowała wypowiedzi Olgi Tokarczuk. Pod kpiarskim wpisem gwiazdy TVP pojawiło się wiele komentarzy w obronie polskiej noblistki.

Literackie spotkanie

W piątek we Wrocławiu miało miejsce wyjątkowe spotkanie – dyskusja dwóch noblistek, Olgi Tokarczuk i Swietłany Aleksijweicz. Pisarki rozmawiały nie tylko o literaturze, lecz także ogólnie o sytuacji na świecie.

Jesteśmy w ewidentnym kryzysie, który może być najgorszym od II wojny światowej – mówiła polska noblistka, nawiązując do czasów pandemii.

Tematem była też rola kobiety we współczesnym świecie.

Przeszłam długą drogę jako feministka. Kobiecość i męskość to dwie idee, które nie są oddzielone. (…) Płeć to kontinuum, wymiar, na którym wszyscy możemy się zmieścić. Gdyby faceci rodzili dzieci i musieli się nimi opiekować, nie sądzę, że wywołaliby powstanie w bezbronnym mieście – stwierdziła Tokarczuk.

Ogórek reaguje

Spotkaniem noblistek zainteresowała się Magdalena Ogórek. Gwiazda TVP postanowiła streścić wypowiedzi Olgi Tokarczuk na Twitterze. Polską noblistkę pogardliwie określiła „Olgą T.”.

Pani Olga T. obserwuje falę emigracji z Polski. Polska literatura była pisana głównie przez mężczyzn [co jest złe], ponadto nie uwzględnia osób LGBT. Atak konserwatyzmu chce wstawić kobiety w XIX w. Elon Musk jest niemoralny, bo poleciał w kosmos – kpiąco napisała Ogórek. Wpis spotkał się z natychmiastową reakcją internautów, którzy wzięli w obronę polską noblistkę.

„Proszę pozostać skupioną na torebkach i chirurgii plastycznej”, „Nie ma pani pojęcia o literaturze i telewizji”, „Poziom złośliwości z pani strony jest równie żałosny jak poziom pani dziennikarstwa”, „Pani Tokarczuk to klasa i inteligencja, czyli dwie cechy, których pani dramatycznie brakuje” – to tylko wycinek komentarzy, jakimi uraczyli gwiazdę TVP internauci.

Co ciekawe, Ogórek już dawniej skarżyła się na Olgę Tokarczuk. Dwa lata temu gwiazda TVP ogłosiła wszem wobec, ze została przez polską noblistkę zablokowana na Twitterze.

– Słowa o niej ani do niej nigdy nie napisałam – obwieściła Ogórek.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie