Polityka i Społeczeństwo

Grzegorz Braun “tłumaczy” się ze swoich skandalicznych słów. I brnie dalej w absurdalną narrację

Grzegorz Braun chce “wytłumaczyć” wszystkim swoje ostatnie zachowanie w Sejmie. Przypomnijmy, że odezwał się do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego słowami: “Będziesz Pan wisiał!”. – Jeśli do kogoś bardziej od faktów przemawiają jakieś twitterowe połajanki i pohukiwania, to proszę tylko, żeby odnosić się do tego, o czym ja rzeczywiście mówię – stwierdził teraz poseł Konfederacji.

Braun tłumaczy swoje zachowanie

Ludzie, którzy odpowiadają za tę sytuację, są zbrodniarzami wojennymi. Będziesz pan wisiał! – grzmiał w Sejmie Braun. Słowa kierował do ministra zdrowia. Wicemarszałek Małgorzata Kidawa-Błońska ogłosiła chwilę potem pięciominutową przerwę, a po niej wykluczyła Brauna z obrad Sejmu.

Grzegorz Braun na antenie telewizji internetowej wRealu24 tłumaczył, dlaczego zachował się w taki kontrowersyjny sposób.

Po pierwsze, przypomniał, że od dłuższego czasu upomina się o “sprawiedliwy proces karny ministra Niedzielskiego. Ponadto przyznał, że w Sejmie użył “skrótu myślowego”, mówiąc o karze śmierci.

W wystąpieniu sejmowym przedstawiłem kilka wskazówek, deliktów karnych. Wskazałem na działania przestępcze, które nie należą do sfery podejrzeń, ponieważ dotyczą wykazanych w statystykach faktów – wyjaśniał. – Cóż to jest innego, jak nie groźby karalne, kiedy minister Niedzielski straszy Polaków tym, że odbierze im konstytucyjne prawa do przemieszczania się, do gospodarowania, zamknie szkoły, zdezorganizuje życie publiczne, gospodarcze, rodzinne czy religijne. To są groźby karalne – dodał.

Lockdown i szczepionki

Wszedł też na temat szczepionek oraz lockdownu.

– Doświadczenie ostatniego 1,5 roku pokazało, że 2-tygodniowy lockdown może się “trochę” przedłużyć. Że perspektywa pierwszej dawki szczepionki na COVID-19 może się oddalić, może się przedłużyć do dawki drugiej, a nawet i trzeciej… A przecież to w istocie medykament eksperymentalnie wprowadzany – mówił dalej Braun.

Jeszcze raz odniósł się do swoich słów do ministra Niedzielskiego.

 – Jeśli do kogoś bardziej od faktów przemawiają jakieś twitterowe połajanki i pohukiwania, to proszę tylko o taki łagodny wymiar kary, żeby odnosić się do tego, o czym ja rzeczywiście mówię. Bardzo proszę o komentowanie sprawy w jej całokształcie – mówił poseł.

Źródło: Youtube

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie