Polityka i Społeczeństwo

Grodzki wzywa Dudę do tablicy. Mocne słowa marszałka ws. antyszczepionkowców

Flickr.com/Senat RP

Atak na punkt szczepień, zakłócenie wystąpienia Adama Niedzielskiego – aktywność antyszczepionkowców niepokojąco się wzmaga. Tomasz Grodzki oczekuje stanowczej reakcji prezydenta Andrzeja Dudy.

Ofensywa antyszczepionkowców

Ze szczepieniami w Polsce nie jest dobrze. Zainteresowanie zmalało, wydaje się, że kto chciał się zaszczepić już to zrobił, a rząd nie ma pomysłu na przekonanie niezdecydowanych. A do tego dochodzą coraz śmielej poczynający sobie radykalni antyszczepionkowcy.

Nie ograniczają się już tylko do wypisywania spiskowych teorii w internecie. W Grodzisku Mazowieckim doszło do ataku na punkt szczepień. Antyszczepionkowcy pojawili się też w Jeżowie, gdzie zakłócili wystąpienie Adama Niedzielskiego.

– Niestety, musimy się liczyć z tym, że zjawiska (incydenty antyszczepionkowe) narastają, ale pamiętajmy, że nas jest większość. Nie dajmy się zakrzyczeć niewielkiej grupie antyszczepionkowców – mówił Niedzielski.

W tym temacie można dostrzec rzadką międzypolityczną zgodność, ponieważ w podobnym tonie wypowiedział się Tomasz Grodzki.

Nie ulegajmy dyktatowi antyszczepionkowców – zaapelował marszałek Senatu na antenie TVN24.

To jest szokujące, bo ludzie chcą się szczepić, a ktoś, kto mieni się antyszczepionkowcem, a nie wiadomo czy nie jest inspirowany przez jakieś ruskie trolle, czy Bóg wie kogo przeszkadza. Jeśli nie chcą się szczepić, to chociaż niech nie przeszkadzają innym. To jest nieakceptowalne i potępiam to – powiedział Grodzki.

Gdzie jest Duda?

Marszałek ma poważne zastrzeżenia do działań władzy w sprawie szczepień. Zaznaczył, że rząd nigdy stanowczo nie potępił działań antyszczepionkowców, a wręcz przeciwnie, jak to określił – “puszczali do nich oko.

Uważam to za jeden z większych grzechów rządu  – stwierdził marszałek. Przypomniał też, że wątpliwości do szczepionek wyrażał w kampanii prezydenckiej Andrzej Duda. Grodzki oczekuje od prezydenta stanowczej rekacji.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie