Polityka i Społeczeństwo

Gra epidemią pogrąża PiS. Ten sondaż to poważne ostrzeżenie dla Kaczyńskiego

Koronawirus zmienia naszą scenę polityczną. Możliwe, że już dziś rozpadnie się Zjednoczona Prawica. Z kolei w najnowszym sondażu parlamentarnym IBSP widać, że Prawo i Sprawiedliwość traci swoje poparcie. Zyskuje zaś PO

Zgodnie z nowym badaniem opinii publicznej, PiS może spodziewać się poparcia na poziomie 41,97% (co stanowi spadek, w stosunku do sondażu z marca o 5,60 p.p.). Partię rządzącą goni Koalicja Obywatelska, zyskuje aż 5,21 p.p. i cieszy się poparciem 27,11% ankietowany. – Wszystko wskazuje na to, że sytuacja powoli wraca do stanu przed wybuchem epidemii, a rządzący podobnie jak Prezydent A. Duda tracą dodatkowe punkty poparcia, uzyskane na jej początku – uważa portal Stan Polityki.

Podium zamyka nadal Nowa Lewica. Jej poparcie oscyluje na poziomie około 12% (12,41% w sondażu z marca i 12,50% w najnowszym sondażu IBSP).

Wzrost zanotowała z kolei Koalicja Polska. Ta znajduje się na czwartym miejscu, więc przeskoczyła Konfederację i może liczyć na 9,62% (wzrost o 1,55 p.p.). Konfederacja osiąga może pochwalić się wynikiem 8,68% co stanowi spadek o 1,16 p.p.

Na inną partię gotowych było zagłosować 0,12% respondentów.

Źródło: Stan Polityki

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Tagi
Media Tygodnia
Ładowanie