Polityka i Społeczeństwo

Gra epidemią pogrąża PiS. Ten sondaż to poważne ostrzeżenie dla Kaczyńskiego

Koronawirus zmienia naszą scenę polityczną. Możliwe, że już dziś rozpadnie się Zjednoczona Prawica. Z kolei w najnowszym sondażu parlamentarnym IBSP widać, że Prawo i Sprawiedliwość traci swoje poparcie. Zyskuje zaś PO

Zgodnie z nowym badaniem opinii publicznej, PiS może spodziewać się poparcia na poziomie 41,97% (co stanowi spadek, w stosunku do sondażu z marca o 5,60 p.p.). Partię rządzącą goni Koalicja Obywatelska, zyskuje aż 5,21 p.p. i cieszy się poparciem 27,11% ankietowany. – Wszystko wskazuje na to, że sytuacja powoli wraca do stanu przed wybuchem epidemii, a rządzący podobnie jak Prezydent A. Duda tracą dodatkowe punkty poparcia, uzyskane na jej początku – uważa portal Stan Polityki.

Podium zamyka nadal Nowa Lewica. Jej poparcie oscyluje na poziomie około 12% (12,41% w sondażu z marca i 12,50% w najnowszym sondażu IBSP).

Wzrost zanotowała z kolei Koalicja Polska. Ta znajduje się na czwartym miejscu, więc przeskoczyła Konfederację i może liczyć na 9,62% (wzrost o 1,55 p.p.). Konfederacja osiąga może pochwalić się wynikiem 8,68% co stanowi spadek o 1,16 p.p.

Na inną partię gotowych było zagłosować 0,12% respondentów.

Źródło: Stan Polityki

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Tagi

Jacek Walewski

Pasjonat polityki i historii, ale też publicysta oraz promotor nowoczesnych technologii. W 2016 r. współorganizował pierwsze w Polsce (i w tej części Europy) konsultacje społeczne dot.cyfrowych walut w Sejmie. Aktywnie działa w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin. W latach 2016 - 2017 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Nowoczesnej w powiecie bielskim.

Media Tygodnia

Ładowanie