Polityka i Społeczeństwo

Gowin z rozbrajającą szczerością komentuje odejście trójki buntowników z PiS. “Będzie dużo trudniej”

Kaczyński niewolnikiem układu. Afera KNF stawia lidera PiS pod ścianą
Fot. Flickr

Poseł Zbigniew Girzyński poinformował mnie wcześniej o tym przedsięwzięciu – powiedział w RMF FM wicepremier i prezes Porozumienia Jarosław Gowin. Mówił o odejściu trójki posłów z klubu PiS.

Gowin czuje się wypychany z obozu władzy

Z obozu PiS odeszli posłowie Zbigniew Girzyński, Małgorzata Janowska i Arkadiusz Czartoryski. Okazuje się, że Gowin wiedział o sprawie wcześniej. – Ja byłem poinformowany o tym przedsięwzięciu i interpretuję to jako osłabienie Zjednoczonej Prawicy. Straciliśmy większość, ale to nie oznacza, że będziemy przegrywać głosowania. Będzie dużo trudniej prowadzić spójną politykę – powiedział.

Lider Porozumienia dodał, że w PiS zabrakło “rozmów i wzajemnego szacunku”.

Głosowanie ws. RPO udowodniło, że nie ma trwałej większości parlamentarnej bez Porozumienia. Prawo i Sprawiedliwość ma do nas od roku pretensje, a my czujemy się wypychani ze Zjednoczonej Prawicy. Potrzebujemy czasu, żeby na nowo ułożyć swoje relacje – powiedział Gowin.

Przedterminowe wybory

Zapytany o potencjalne przedterminowe wybory do Sejmu, Gowin powiedział, że priorytetem dla niego jest kolejny start jako Zjednoczona Prawica w dotychczasowej formule. – Jest jednak alternatywa, że staniemy do wyborów jako centroprawica np. z PSL i konserwatystami z PO – dodał. Twierdzi jednak, że “nie wchodzi w grę”, aby wrócił do Platformy Obywatelskiej.

Źródło: Onet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie