Polityka i Społeczeństwo

Gowin w szoku po skandalicznych wpisach Terleckiego. Ma swoją kuriozalną teorię na ten temat

Fot. Flickr

Skandaliczny wpis Ryszarda Terleckiego na temat spotkania Swiatłany Cichanouskiej z Rafałem Trzaskowskim ewidentnie zszokował Jarosława Gowina. – Jestem przekonany, że doszło do jakiegoś włamania na konto – skomentował sprawę szef Porozumienia i skrytykował treść wpisu.

Kto nie jest z nami…

Swiatłana Cichanouska była w piątek w Polsce. Liderka białoruskiej opozycji odbyła serię spotkań – rozmawiała i z Andrzejem Dudą, i z Rafałem Trzaskowskim oraz politykami opozycji. To mocno nie spodobało się Ryszardowi Terleckiemu, który dał upust swojemu niezadowoleniu w mediach społecznościowych.

Jeżeli Cichanouska chce reklamować antydemokratyczną opozycję w Polsce i występować na mityngu Trzaskowskiego, to niech szuka pomocy w Moskwie, a my popierajmy taką białoruską opozycję, która nie staje po stronie naszych przeciwników – napisał Terlecki, co wywołało burzę.

Politycy KO już zapowiedzieli złożenie wniosku o odwołanie Ryszarda Terleckiego z funkcji wicemarszałka Sejmu.

Gowin w szoku

Wpis Terleckiego ewidentnie zszokował także Jarosława Gowina. Lider Porozumienia został zapytany o sprawę w programie „Fakty po Faktach” na antenie TVN.

Jestem przekonany, że doszło do jakiegoś włamania na konto pana marszałka Terleckiego, bo nie wyobrażam sobie, żeby spod jego palców mógł wyjść taki wpis – ocenił Gowin. – Pomijając fakt, ze pani Cichanouska i każdy inny polityk zagraniczny ma prawo spotykać się z tymi polskimi politykami, których uważa za odpowiednich partnerów, to prezydent Trzaskowski na pewno nie może być uznany za przedstawiciela antydemokratycznej opozycji – dodał polityk. Przypomniał, że Trzaskowski został wybrany na prezydenta Warszawy w demokratycznych wyborach i zaznaczył, że z tego powodu „należy mu się szacunek w ramach politycznego sporu”.

W najmniejszej mierze nie identyfikuję się z żadnym elementem tego wpisu. Niezależnie od tego, kto jest jego autorem, jest to wpis godny potępienia – podsumował Jarosław Gowin.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie