Polityka i Społeczeństwo

Gowin ujawnia, jaka może być odpowiedź Amerykanów na Lex TVN. “Konsekwencje byłyby opłakane”

Fotophoto / Shutterstock

Jarosław Gowin ostrzega przed konsekwencjami, jakie czekają Polskę ze strony USA, jeżeli wprowadzone zostanie lex TVN. – Byłyby dla Polski naprawdę opłakane – przyznaje były wicepremier.

Senat we wrześniu odrzucił kontrowersyjną nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji zwaną Lex TVN, która – co za traf! – uderza bezpośrednio w nielubianą przez rząd telewizję TVN. Teraz o przyszłości nowelizacji zdecyduje Sejm. Jeżeli PiS z pomocą Pawła Kukiza przegłosuje kontrowersyjne prawo, trafi ono na biurko Andrzeja Dudy. Nie jest jeszcze pewne, jak zachowa się prezydent.

Jarosław Gowin liczy, że głowa państwa zawetuje tę nowelizację.

Myślę, że pan prezydent Duda ma tę samą wiedzę, którą ja mam. Jako wicepremier byłem jedynym przedstawicielem rządu, który pozostawał w regularnych kontaktach z przedstawicielami administracji prezydenta Bidena i wiem, że konsekwencje dla Polski wejścia w życie „lex TVN” byłyby naprawdę opłakane – powiedział Gowin w programie Studio Biznes w portalu Gazeta.pl.

Gowin zdradził, jakie konsekwencje mogą czekać Polskę ze strony Amerykanów, jeżeli zostałoby wprowadzone Lex TVN.

Po pierwsze, byłyby sankcje gospodarcze, zamrożenie współpracy gospodarczej. Po drugie, byłyby sankcje personalne, być może zostaną tak czy owak zostaną podjęte – mówi lider Porozumienia. – Było też tak, że przedstawiciele administracji amerykańskiej mówili wyraźnie: „jeżeli ta ustawa wejdzie w życie, to do końca rządów PiS-u, to Polska niczego ze Stanami Zjednoczonymi nie załatwi” – ostrzega Gowin. Były wicepremier dodaje, że pojawił się też wątek „ograniczenia współpracy militarnej”, ale zaznaczył, że nie wierzy w taki scenariusz.

Źródło: Gazeta.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie