Polityka i Społeczeństwo

Co ukrywa logo nowej partii Gowina? Internauci mają zaskakującą teorię

Gowin siedzi na dupie, wyrzucają go z redakcji
fot. flickr/Sejm RP

Wczoraj wicepremier i minister szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin ogłosił przekształcenie swojej dotychczasowej partii Polska Razem w nowe ugrupowanie, powiększone o środowiska republikańskie, wolnościowe i samorządowe. “Porozumienie”, bo tak ten dziwny twór ma się nazywać, ma w założeniu być osobnym od Prawa i Sprawiedliwości ruchem, ma ponoć mieć nawet jakiś program. Wszystko to wygląda niby atrakcyjnie, jednak sam założyciel podkreślał wczoraj, że tak naprawdę to partia będzie satelitą PiS i to Jarosław Kaczyński będzie głównym selekcjonerem.

Inaczej mówiąc mamy do czynienia z dziwnym teatrem, głównie na użytek wyborców Zjednoczonej Prawicy, w którym odegrane zostało przedstawienie składające się z dwóch aktów. Z jednej strony Jarosław Gowin stworzył partię na swój wzór – czyli ugrupowanie o programie liberalnym i wolnościowym, którego działacze będą z demonstracyjnymi minami niezadowolenia popierać zmiany całkowicie sprzeczne z ich poglądami. Z drugiej chodziło o zadeklarowanie hołdu lennego Jarosławowi Kaczyńskiemu, którego najwyższa rola w obozie rządowym miała zostać w uroczysty sposób potwierdzona.

Jak widać propozycja Jarosława Gowina okazała się dla niektórych kusząca – w pierwszym rzędzie siedział m.in. poseł Zbigniew Gryglas, który do Sejmu dostał się z list ultraliberalnej jak na polskie realia Nowoczesnej. Politycy partii Razem z kolei odnaleźli jeszcze jedną, bardzo osobliwą personę w nowym ugrupowaniu Jarosława Gowina. Niektórzy są w stanie naprawdę wiele razy przejść nawrócenie polityczne, by znaleźć się tam, gdzie o stanowiska najłatwiej.

Mimo ofensywy w social mediach, przedstawiającej nowe twarze ruchu, zapowiedzi ugrupowania czy chęć wytężonej pracy nowych działaczy, najwięcej komentarzy dotyczyło nazwy nowego ugrupowania jak i jej loga.

Sama nazwa momentalnie została rozebrana na czynniki pierwsze, pokazując prawdziwe motywy kierujące politykami zakładającymi nowy ruch.

https://twitter.com/Gomulka_W/status/926857299767029760

Trzeba przyznać, że kilka spacji robi gigantyczną różnicę. Największą furorę w komentarzach o nowej partii zrobiła kwestia jego loga.

Wielu internautów zauważyło, że łudząco przypomina ono skrzywiony do granic możliwości kręgosłup, zobrazowany przy pomocy aparatu RTG. Dodatkowo kręgosłup ten znajduje się w konturze Polski, co jeszcze bardziej pokazuje jakie spojrzenie na nasz kraj ma wicepremier rządu PiS. Być może logo ma być zachętą do wszystkich ludzi ze skrzywionym moralnie kręgosłupem, że oto właśnie powstała partia dla Was. “Nikt tak nie kłamie i tak nie sprzeniewierza się własnym poglądom jak my” – aż brakuje w formie hasła wyborczego.

A Wy co widzicie w logo nowej partii Gowina? Podzielcie się z nami swoimi spostrzeżeniami w komentarzach.

fot. flickr/Sejm RP

POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”200″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

 

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Michał Kuczyński

Michał Kuczyński - Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Z zamiłowania bloger i autor tekstów o charakterze publicystycznym. Interesuje się polityką i ekonomią. Prywatnie miłośnik piłki nożnej, muzyki rockowej i dobrego kina. Niegdyś zapalony wiolonczelista.
Zapraszam na mojego Twittera - @KuczynskiM

Media Tygodnia
Ładowanie