Polityka i Społeczeństwo

Gowin oficjalnie stawia zdecydowane żądania Kaczyńskiemu. Od wojny nie ma już odwrotu?

W poniedziałkowy poranek skończyło się anonimowe i nieoficjalne stawianie warunków przez Porozumienie Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Można powiedzieć, że to jest pewnego rodzaju przełom. Do tej pory politycy Porozumienia anonimowo wypowiadali się w mediach o roli Jarosława Kaczyńskiego w nieudanym przewrocie, który miał być wykonany rękami Adama Bielana. Na offie mówili również o warunkach jakie stawiają Jarosławowi Kaczyńskiemu i Mateuszowi Morawieckiemu. Teraz obrany kurs stał się oficjalny.

W programie “Rozmowa Piaseckiego” w TVN24 gościła rzeczniczka partii Porozumienie Magdalena Sroka, która odniosła się do sytuacji trzech wykluczonych z ugrupowania ministrów. Chodzi o Michała Cieślaka (minister ds. samorządów w KPRM), Jacka Żalka (wiceminister od funduszy) i Zbigniewa Gryglasa (wiceminister aktywów państwowych), którzy utracili partyjne rekomendacje.

Oczekujemy, że pan premier Mateusz Morawiecki odwoła ich z funkcji wiceministrów i ministra. Czekamy na to, żeby takie dymisje doszły do skutku. Stan faktyczny jest taki, że w tej chwili Jarosław Gowin, jako prezes partii Porozumienie na podstawie uchwały, którą przyjęło prezydium, wycofał rekomendacje dla tych trzech panówpowiedziała w TVN24.pl

Rzeczniczka Porozumienia postawiła pod murem premiera Mateusza Morawieckiego, a co za tym idzie Jarosława Kaczyńskiego. Oznajmiła, że w tej chwili “nie widzi żadnej możliwości, żeby koalicjanci(…)postąpili inaczej”. Tym samym kończy się pewien etap, jakim były przecieki do mediów.

Źródło TVN24.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie