Polityka i Społeczeństwo

Gowin ma nową propozycję dla Kaczyńskiego. Co zrobi prezes PiS?

Jeżeli nie 7-letnia kadencja Andrzeja Dudy, to nowe wybory już w połowie sierpnia. Oto nowy pomysł Jarosława Gowina, który były wicepremier nazywa “kompromisowym wobec PiS”.

Wyborcza farsa trwa w w najlepsze. PiS wciąż za wszelką cenę, łamiąc konstytucję i narażając zdrowie Polek i Polaków chce doprowadzić do majowych wyborów. Przebieg i skutki tego przedsięwzięcia nie liczą się dla Jarosława Kaczyńskiego – czyli się cel, czyli druga kadencja Andrzeja Dudy.

Jarosław Gowin, były wicepremier rządu Mateusza Morawieckiego wciąż kluczy. Lider Porozumienia na początku kwietnia zaproponował 7-letnią kadencję Dudy, którą miałaby poprzedzić zmiana w konstytucji. Teraz ma nowy pomysł. – Jeżeli opozycja odrzuci tę propozycję (zmiany konstytucji), mam ofertę kompromisową wobec PiS. Przygotujmy porządnie od strony legislacyjnej ordynację korespondencyjną, dobrze to zorganizujmy i przeprowadźmy wybory w połowie sierpnia – zapowiedział Gowin.

Lider Porozumienia zapytany na antenie TVN24 o ponowne głosowanie nad ustawą wprowadzającą głosowanie korespondencyjne, odpowiedział wymijająco. – My nigdy nie narzucamy dyscypliny głosowania. Są różne poglądy. Jestem przekonany, że jakkolwiek będą głosować posłowie Porozumienia, być może w niektórych przypadkach odmiennie niż ja, to w każdym przypadku głos będzie oddany ze względu na rację stanu, interes polskiego społeczeństwa – powiedział.

Gowin ma więc niby nową ofertę, jednak sam chce poczekać na dalszy rozwój sytuacji. – Na razie czekam na wynik negocjacji z opozycją. Potem będę czekał na wynik głosowań w Senacie. Kiedy poznam ten wynik, przedstawię moim posłom rekomendację, zostawiając każdemu wolność sumienia w głosowaniu – powiedział były wicepremier.

Źródło: rp.pl, zdjęcie: Marcin Kadziolka/Shutterstock

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie