Polityka i Społeczeństwo

Gorące powitanie nowego ministra rolnictwa przez rolników. Czy fajerwerki i podpalenia to będzie teraz jego codzienność?

Premier Morawiecki
Flickr.com/KPRM

Od momentu przegłosowania ustawy o ochronie zwierząt rolnicy wyrażają swoje niezadowolenie. Nowy minister rolnictwa będzie miał gorące powitanie.

Ustawa, która jest oczkiem w głowie Jarosława Kaczyńskiego, pośrednio przyczyniła się do kryzysu, jaki ogarnął Zjednoczoną Prawicę. Zamiast skonsolidowanego głosowania obozu rządzącego nad ustawą o ochronie zwierząt, cała Polska zobaczyła bunt i kłótnie, które zagościły w Zjednoczonej Prawicy. Sytuacja się ustabilizowała i dzisiaj ma się odbyć zaprzysiężenie nowych ministrów.

Zgoła odmiennie wygląda sprawa z rolnikami, którzy nie dają o sobie zapomnieć. Pod adresem rządu rzucane są gromy i padają mocne słowa. Jan Krzysztof Ardanowski wyraził swój sprzeciw wobec “Piątki dla zwierząt” i musiał się pożegnać z funkcją ministra rolnictwa oraz został zawieszony w prawach członka partii. Rolnicy nie kryli sympatii do odchodzącego ministra za postawienie się prezesowi Kaczyńskiemu. O godzinie 14 tekę ministra rolnictwa odbierze Grzegorz Puda, a rolnicy przygotowali mu gorące powitanie.

Przed wejściem do gmachu ministerstwa ustawiono stos siana i odpalono race.

Gorące przywitanie nowego ministra rolnictwa Grzegorza Pudy przez AGROunie i inne organizacje.

Opublikowany przez Agrounia Poniedziałek, 5 października 2020

To protest przeciwko powołaniu ministra, który przyszedł wyłącznie po to, żeby to rolnictwo zniszczyć. Nie mamy co do tego żadnych wątpliwości. Ta słoma w drzwiach wejściowych dla ministerstwa symbolizuje zamknięte drzwi dla takich ludzi, a widać, że Jarosław Kaczyński gra va banque i sprawdza na ile można sobie pozwolić jeśli chodzi o rolnictwo. Pozwala sobie na bardzo dużo, ale nie ma i nie będzie na to naszej zgody – mówił Michał Kołodziejczak, lider AgroUnii.

Na tym nie kończą się kłopoty nowego ministra, bowiem rolnicy zapowiadają na jutro blokady dróg.

 

Tweet do umieszczenia

https://twitter.com/Swiat_Rolnika/status/1313375384382119936

Ministerstwo rolnictwa będzie najgorętszym stołkiem w nowym rządzie. Przez 5 lat obóz rządzący miał spokój z rolnikami, a zwycięstwa wyborcze zawdzięczali mobilizacji terenów wiejskich. W ostatnich wyborach prezydenckich Andrzej Duda uzyskał na wsi 63,2 proc. głosów. 

Źródło CenyRolnicze.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie