Polityka i Społeczeństwo

Glapiński zaszalał za nasze pieniądze. TAK NBP wspiera samouwielbienie prezesa.

Narodowy Bank Polski (NBP) postanowił zacząć mocniej promować swojego szefa, Adam Glapińskiego. Powstała właśnie strona internetowa, która w całości jest poświęcona obecnemu prezesowi naszego banku centralnego.

WWW.Glapiński.pl

NBP postanowił stworzyć stronę internetową prezes.nbp.pl. To podstrona głównej witryny banku centralnego, na której opisano postać “Glapy”.

Dzięki stronie możemy zapoznać się z biografią naszego “jastrzębia”. Wyszczególniono na niej też jego dorobek naukowy i wymieniono wszystkie funkcje, jakie pełnił.

Warto wejść też na “Aktualności”. Tam możemy znaleźć newsy dot. np. wywiadu, którego Glapiński udzielił dla tygodnika “Sieci”.

Jakby było nam mało wrażeń, do tego w kolejnej zakładce możemy zobaczyć, jakie nagrody otrzymał Glapiński.

Na stronie opublikowano też np. opinie Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) na temat działań podejmowanych przez NBP.

Cel stworzenia strony

Portal Businessinsider.pl zapytał NBP o cel i koszty utworzenia nowej strony. Bank przekazał, że witryna powstała “własnymi zasobami banku”, co oznacza, że nie wiązało się to ponoć z dodatkowymi kosztami.

Jaki zaś był cel? “W domenie nbp.pl zawsze istniały strony poświęcone Prezesowi NBP jak i innym organom banku. W ramach prac odświeżających wygląd i strukturę strony internetowej uruchomiliśmy nowy serwis prezes.nbp.pl, który będzie systematycznie rozbudowywany”, odpowiedział bank centralny. NBP tłumaczy, że strona ma “wspierać funkcje komunikacyjne realizowane przez prezesa” i wpisuje się w nową “identyfikację wizualną banku”.

Czy jednak Glapiński nie chce rozpocząć budowania swojej marki i nowa www ma mu w tym pomóc? Swoją własną stronę internetową niedawno uruchomił również premier Mateusz Morawiecki. Na mateuszmorawiecki.gov.pl internauci mogą np. posłuchać autorskiego podcastu premiera czy zapisać się na specjalny newsletter.

Źródło: Business Insider

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie