Polityka i Społeczeństwo

GIS chce pozbawić znanego lekarza prawa do zawodu. Powodem nieprzychylne wypowiedzi?

Screen / YouTube/ Rzeczpospolita

Dr Paweł Grzesiowski straci prawo do zawodu? Chciałby tego pełniący obowiązki Głównego Inspektora Sanitarnego Krzysztof Saczka. Powód? Między innymi nieprzychylne wobec instytucji państwowych wypowiedzi.

O sprawie poinformował prof. Wojciech Maksymowicz w programie „Tłit” WP.

Doszły do mnie słuchy, że rzekomy główny inspektor sanitarny kraju, pan inżynier, wystosował wystąpienie do Izby Lekarskiej o ukaranie pozbawieniem prawa wykonywania zawodu Grzesiowskiego – zdradził Maksymowicz. Informację potwierdził rzecznik prasowy Naczelnej Izby Lekarskiej Rafał Hołubicki.

– Wpłynęło do nas takie pismo. Złożył je p.o. głównego inspektora sanitarnego Krzysztof Saczka. Zgodnie z procedurą przekazaliśmy je do rzecznika odpowiedzialności zawodowej, który zajmie się sprawą – mówi rzecznik „Gazecie Wyborczej”.

Skąd taka inicjatywa p.o. GIS? Krzysztof Saczka zarzuca dr. Grzesiowskiemu „wprowadzanie w błąd opinii publicznej niepotwierdzonymi i nieprawdziwymi informacjami na temat COVID-19” a także nieprzychylne wypowiedzi nt. działań instytucji państwowych, w tym GIS.

– To kompletny skandal. Gdyby tak miało być to odbierzmy dyplom inżynierski panu inżynierowi – skomentował sprawę prof. Maksymowicz, nawiązując do tytułu Saczki.

Sam Grzesiowski przyznał, że wie o sprawie.

Wątek jest wyjaśniany, sam składam te wyjaśnienia. Więcej w tym momencie nie mogę powiedzieć – skomentował w rozmowie z „Wyborczą”.

Doktor Grzesiowski, pediatra immunolog, od wybuchu pandemii wypowiada się na temat koronawirusa. Zdarzało mu się krytykować działania rządu w walce z COVID-19. Skomentował też sprawę czwartkowego chaosu z rejestracją na szczepienia. Ekspert przyznał, że samo otwarciu zapisów dla młodszych roczników było dobrym pomysłem, ale zastanawiał się, dlaczego ta informacja nie została oficjalnie przekazana z wyprzedzeniem.

– To nie jest gra komputerowa, tylko walka o nasze życie. To nie powinno tak wyglądać – stwierdził dr Grzesiowski.

Źródło: WP, Gazeta Wyborcza, TVN24

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie