Po godzinach

Gigantyczny sukces wyjątkowej zbiórki. Wiemy, na co pójdą miliony z “puszki prezydenta Adamowicza”

Fot. FB

Gdańsk jest szczodry, Gdańsk dzieli się dobrem, Gdańsk chce być miastem solidarności. Za to wszystko wam serdecznie dziękuję, bo na ulicach, placach Gdańska wrzucaliście pieniądze, byliście wolontariuszami. To jest cudowny czas dzielenia się dobrem. Jesteście kochani. Gdańsk jest najcudowniejszym miastem na świecie. Dziękuję wam! – mówił Paweł Adamowicz ze sceny 27. finału WOŚP w Gdańsku, na chwilę przed zamachem na jego życie z rąk Stefana W. Internauci postanowili przeciwstawić się bezsensowności tej śmierci i bardzo aktywnie włączyli się w Facebookową zbiórkę pieniędzy, zorganizowaną przez Patrycję Krzymińską pod hasłem “Zapełnijmy ostatnią puszkę Pana Prezydenta dla WOŚP”. 

Wszyscy wiemy, że prezydent Adamowicz po to, by wziąć udział w corocznej kweście na ulicach Gdańska specjalnie przerwał swój urlop z żoną i córkami, co ostatecznie skończyło się dla niego tak tragicznie. Jak mówił Jurek Owsiak, który rozliczył puszkę gospodarza Gdańska, zebrał w niej w minioną niedzielę 5,6 tys. złotych. To kwota naprawdę duża, jak na jednego kwestującego, jednak to co dzieje się w jego wirtualnej puszce na Facebooku pokazuje, że jego ostatnie słowa o “cudownym czasie dzielenia się dobrem” wielu wzięło głęboko do serca. Jeszcze wczoraj niektóre media opisywały, że internauci dorzucający się do zbiórki zebrali już 800 tys. złotych i mają apetyt, by zebrać milion. Tymczasem w chwili, gdy piszę ten tekst, w puszce znajduje się już ponad 1,6 mln złotych, a kwota wciąż rośnie.

Jak napisała organizatorka zbiórki, potrwa ona do jutro do północy, więc ostateczny jej efekt może być jeszcze znacznie większy. Tym bardziej, że Jurek Owsiak i Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy właśnie poinformowali, że za te środki zostanie zakupiona specjalistyczna karetka neonatologiczna dla Gdańska, co z pewnością jeszcze bardziej zachęci Polaków do przesłania choćby drobnej kwoty.

 

 

 

W komentarzach pod zbiórką nie brakuje pięknych słów o szlachetności tej inicjatywy, budującym poczuciu wspólnoty czy obietnic realizacji tzw. testamentu Pawła Adamowicza. Niektórzy sugerują także, by tego typu zbiórki do wirtualnej puszki prezydenta Adamowicza organizować corocznie, by jego piękna postawa nigdy nie pozostała zapomniana. Niewątpliwie warto!

Źródło: Facebook

Fot. Fb

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media - wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Michał Kuczyński

Michał Kuczyński - Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Z zamiłowania bloger i autor tekstów o charakterze publicystycznym. Interesuje się polityką i ekonomią. Prywatnie miłośnik piłki nożnej, muzyki rockowej i dobrego kina. Niegdyś zapalony wiolonczelista.
Zapraszam na mojego Twittera - @KuczynskiM

Media Tygodnia

Ładowanie