Polityka i Społeczeństwo

Gigantyczne zarobki w TVP. Nie uwierzycie, ile Polacy płacą za propagandę rządu

Fot. TVP

Przejęcie mediów publicznych i kontrola nad przekazem, jaki ta instytucja sączy w umysły Polaków, było jednym z pierwszych celów obecnej ekipy rządzącej. I choć skutkiem jest stały spadek oglądalności kanałów TVP, a nachalna propaganda sukcesu, przedstawia każde niemal działanie rządu jako gigantyczny sukces, a każdą wpadkę jako winę “totalnej opozycji”, to kierownictwo TVP nie musi się o to martwić. Nie musi się także martwić tym, że stacja ma coraz większe problemy z utrzymaniem płynności finansowej, co zmusza rząd do dopłacania setek milionów złotych na jej funkcjonowanie. Dzięki odpowiedziom na interpelacje posłów Platformy Obywatelskiej, Agnieszki Pomaski i Cezarego Tomczyka właśnie dowiedzieliśmy się, ile pieniędzy z podatków obywateli trafia do kieszeni kierownictwa mediów narodowych. Te kwoty powalają na kolana.

Jak pisze tygodnik Newsweek, w ciągu dwóch lat od momentu powołania na prezesa TVP w 2016 roku, prezes Jacek Kurski zarobił w telewizji 637 tys. 384 złote. Średnio daje to kwotę ponad 26 tys. złotych miesięcznie. Tyle samo zarabia Maciej Stanecki, powołany decyzją Rady Mediów Narodowych na stanowisko członka zarządu. Nieco mniej zarabiają członkowie rady nadzorczej, Maciej Łopiński, Przemysław Tejkowski oraz Radosław Włoszek. Od stycznia 2016 roku wypłacono im łączne pensje w wysokości 369 tys. 375 złotych. To ponad 123 tys. złotych na głowę.

A pracownicy redakcji, dyrektorzy, kierownicy redakcji czy prezenterzy flagowych programów informacyjnych mediów narodowych, których twarze widzowie TVP oglądają codziennie o 19.30? Tu na nagrody i premie wydano od początku 2016 roku 7 milionów 41 tysięcy złotych. Kwoty gigantyczne, adekwatne do gigantycznych kłamstw wpajanych elektoratowi PiS dzień w dzień. Szczegółów na temat wynagrodzeń konkretnych dziennikarzy i reporterów uzyskać się nie udało. TVP zasłoniła się prawem do odmowy odpowiedzi na pytanie, więc tu sąd administracyjny będzie musiał rozstrzygnąć sprawę.

Źródło: Newsweek

fot. wiadomosci.tvp.pl

POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”200″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Michał Kuczyński

Michał Kuczyński - Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Z zamiłowania bloger i autor tekstów o charakterze publicystycznym. Interesuje się polityką i ekonomią. Prywatnie miłośnik piłki nożnej, muzyki rockowej i dobrego kina. Niegdyś zapalony wiolonczelista.
Zapraszam na mojego Twittera - @KuczynskiM

Media Tygodnia

Ładowanie