Polityka

Gigantyczne koszty miesięcznic smoleńskich. Poseł PO: PiS wyciska państwo jak cytrynę

Biskup Pieronek ostro o sekcie smoleńskiej
fot. Shutterstock

W minioną sobotę miała miejsce przedostatnia już miesięcznica smoleńska, czyli przemarsz zwolenników Jarosława Kaczyńskiego po Krakowskim Przedmieściu pod pozorem wspominania pamięci byłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego i części ofiar katastrofy w Smoleńsku. Choć za zakłócanie tych marszy policja zatrzymuje obywateli i stawia im zarzuty zakłócania wydarzenia o charakterze religijnym, to wszyscy doskonale wiemy, że miesięcznice to nic innego jak cyklicznie powtarzana polityczna manifestacja lojalności wobec lidera PiS.

Żeby prezes Kaczyński mógł w spokoju przeżywać to wydarzenie, co miesiąc na zabezpieczenie miesięcznic z całej Polski zjeżdżają się oddziały policyjne, ostatnio pojawiły się także barierki, które w samym centrum stolicy, w jej reprezentatywnym miejscu oddzielają działaczy PiS od świata zewnętrznego – tak jakby Krakowskie Przedmieście na ten jeden dzień stawało się własnością prezesa Kaczyńskiego. Wszystko to oczywiście pokrywane jest z naszych podatków, nic więc dziwnego, że posłowie opozycji od dawna próbowali ustalić rzeczywiste koszty zabezpieczenia tych prywatnych partyjnych imprez.

Dziś poseł Cezary Tomczyk pochwalił się swoimi ustaleniami na Twitterze, zamieszczając odpowiedź Komendy Głównej Policji na swoje wystąpienie poselskie. Koszty autentycznie szokują.

Okazuje się bowiem, że od 2015 roku, czyli od kiedy PiS przejęło władzę, ponad 32 tysiące policjantów ochrania miesięcznice smoleńskie. Koszt tego zabezpieczenia to blisko 3 mln złotych.

Władza oczywiście będzie się bronić w ten sam sposób, jak robiła to do tej pory. Za wzrost liczby policjantów ochraniających miesięcznice smoleńskie obwiniać będzie polityków opozycji, którzy to rzekomo wciąż zaogniają sytuację czy Obywateli RP, którzy te miesięcznice chcą blokować, czym stwarzać mają zagrożenie dla uczestników tych pochodów.

Problem w tym, że to PiS postanowiło uderzyć w wolność zgromadzeń, dając niczym nieuzasadniony priorytet dla zgromadzeń cyklicznych – tworu wymyślonego wyłącznie po to, by zadowolić prezesa PiS i dać mu komfort oddawania się uciesze swoich sympatyków i dalej budować mit założycielski tej władzy w postaci “tajemniczej śmierci” elity państwa w Smoleńsku. A że już dawno nie chodzi o elitę państwa, a jedynie o elitę PiS to nikogo z uczestników miesięcznic nie obchodzi. Takie wydarzenia powinny łączyć, a nieustannie dzielą. Szkoda, że o tym władza pamiętać nie chce.

fot. Shutterstock/praszkiewicz

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Michał Kuczyński

Michał Kuczyński - Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Z zamiłowania bloger i autor tekstów o charakterze publicystycznym. Interesuje się polityką i ekonomią. Prywatnie miłośnik piłki nożnej, muzyki rockowej i dobrego kina. Niegdyś zapalony wiolonczelista.
Zapraszam na mojego Twittera - @KuczynskiM

Media Tygodnia

Ładowanie