Polityka i społeczeństwo

Gigantyczna wpadka TVP Info. Za wszelką cenę chcieli uderzyć w posła Brejzę, wystawili działaczkę PiS

Fot. flickr/Sejm RP

Poseł Platformy Obywatelskiej Krzysztof Brejza bardzo zaszedł za skórę obecnej władzy. Jego godna odnotowania dociekliwość w treści wysyłanych masowo interpelacji praktycznie co tydzień ujawnia kolejne patologiczne obszary, w których władza absolutna równie absolutnie zdemoralizowała Prawo i Sprawiedliwość. Do tego dochodzi jego tytaniczna praca w komisji śledczej dotyczącej tzw. afery Amber Gold, gdzie nie tylko wyciąga na światło dzienne zaskakujące powiązania gdańskiej piramidy finansowej ze znajdującymi się od lat pod politycznym parasolem PiS SKOK-ami ale i rujnuje plany przewodniczącej komisji Małgorzaty Wassermann, nie pozwalając jej prowadzić show według ściśle ustalonego na ul. Nowogrodzkiej scenariusza.

Nic więc dziwnego, że od dłuższego czasu władza szuka sposobu, by osłabić jego zapał, a w oczach wyborców podważyć jego wiarygodność i dobre zamiary. Na niego samego nic znaleźć nie mogli, dlatego rządowe media, w szczególności portal internetowy TVP Info postanowiły uderzyć w jego ojca, Ryszarda Brejzę, który jest prezydentem Inowrocławia.  TVP zarzuca ojcu posła Krzysztofa Brejzy, że w kierowanym przez niego ratuszu “taśmowo produkowano podejrzane faktury”. – Głównym celem jest atak na mojego syna, bo ten na każdym posiedzeniu komisji ds. Amber Gold otwiera Polakom oczy – mówił w rozmowie z mediami prezydent Inowrocławia.

Dziś poseł Brejza ujawnił na Twitterze gigantyczną wpadkę portalu w sprawie “tzw. afery fakturowej” w Inowrocławskim magistracie. W materiale sprzed niemal miesiąca portal tak opisywał dalsze działania prokuratury:

Cztery kolejne osoby – dwoje urzędników: inspektor i referent w urzędzie miasta oraz dwoje przedsiębiorców – usłyszały zarzuty ws. fikcyjnych faktur w inowrocławskim ratuszu – krzyczał nagłówek artykułu mającego podgrzewać atmosferę wobec ojca posła.

Tymczasem okazuje się, że jednym z przedsiębiorców, którzy w tej sprawie usłyszeli zarzuty jest … prominentna działaczka Prawa i Sprawiedliwości, Małgorzata S., niedoszła europosłanka tej partii.

Trzeba przyznać, że to soczysty kopniak w kolano, jaki lokalnemu PiS-owi wymierzyli podwładni Samuela Pereiry. Oczywiście w mediach publicznych raczej nie doczekamy się pełnej informacji w sprawie tej nadmuchanej afery a już z pewnością nie usłyszymy o Małgorzacie S.

Rozpaczliwe krok rządowego medium potwierdzają jednak, że Krzysztof Brejza wykonuje świetną robotę. Tak trzymać!

Źródło: Twitter

fot. flickr/Sejm RP

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media - wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Michał Kuczyński

Michał Kuczyński - Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Z zamiłowania bloger i autor tekstów o charakterze publicystycznym. Interesuje się polityką i ekonomią. Prywatnie miłośnik piłki nożnej, muzyki rockowej i dobrego kina. Niegdyś zapalony wiolonczelista.
Zapraszam na mojego Twittera - @KuczynskiM

Media Tygodnia

Ładowanie