Polityka i Społeczeństwo

Gigantyczna wpadka Kancelarii Prezydenta. Pracownicy ośmieszyli Dudę?

PiS niechętny pomysłowi prezydenta
fot. Shutterstock

Pracownicy Kancelarii Prezydenta zrobili swojemu szefowi nie lada psikus. Otóż na stronie internetowej kancelarii pojawił się opis kompetencji głowy państwa, w przedmiocie stosowania przez niego prawa łaski. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że stanowisko to tożsame jest z uchwałą Sądu Najwyższego, a nie z oficjalnym spinem PR-owym obozu dobrej zmiany.

Nie wiadomo tak naprawdę co się stało. Czy wkradł się zwykły chochlik, czy też mamy do czynienia z freudowską pomyłką, a może też ktoś celowo próbuje podkopać autorytet prezydenta w tej materii. Jedno jest pewne, sprawa jest całkiem zabawna, gdyż rozbija w puch pieczołowicie budowaną przez PiS narrację o tym, że to Sąd Najwyższy w sposób nieuprawniony wkroczył w prerogatywy prezydenta, a konkretnie w jego konstytucyjne prawo łaski.

Po tym jak SN zmiażdżył argumenty prezydenta w przedmiocie ułaskawienia Mariusza Kamińskiego, na głowę tego organu posypały się istne gromy. Sytuacja stała się tak absurdalna, że znany prawicowy dziennikarz, Samuel Pereira, obecnie wiceszef publicystyki w TVP INFO, zarzucił Sądowi Najwyższemu, że ten próbuje w pozakonstytucyjny sposób zmieniać konstytucyjny ustrój państwa.

Jednakże po opublikowaniu na stronach Kancelarii Prezydenta stanowiska, które de facto potwierdza, że Sąd Najwyższy miał rację, wszystkie te zabiegi obrócą się niechybnie w niwecz.

Prawdę mówiąc, nie wiadomo czy się śmiać, czy płakać. Z jednej strony mamy butę głowy państwa, byłego polityka PiS, przyjmującego rozkazy bezpośrednio od prezesa Kaczyńskiego. Z drugiej zaś strony zderzamy się z rażącą niekompetecją władzy, która nie potrafi nawet w należny sposób zmanipulować sprawy ułaskawienia Kamińskiego.

Co tu dużo mówić, Andrzej Duda i jego najbliższa ekipa po raz kolejny wystawia się na pośmiewisko. I nie chodzi tym razem o zabawne zdjęcie z jednego ze światowych lub europejskich szczytów dyplomatycznych.

Mówi się, że oszukiwać też trzeba umieć. Wygląda na to, że prezydent i jego otoczenie nie umieją nawet tego…

źródło: Twitter / Kancelaria Prezydenta

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie