Polityka i Społeczeństwo

Gdzie narodził się Covid-19. Amerykańska gazeta dostarcza nowych, szokujących informacji na ten temat

Łagodzeniu obostrzeń powinny towarzyszyć testy

Amerykańska gazeta wzmaga spekulacje na temat pochodzenia Covid-19. Oczy świata są ponownie skierowane na laboratorum w Wuhan.

Od ponad roku najważniejsze służby wywiadowcze na świecie swoją uwagę kierują na koronawirusa i szczepionki. Na obu odcinkach trwa wojna informacyjna. W przypadku szczepionek, która jest zdrowsza, a w przypadku Covid-19, skąd się wziął wirus. Do szczepień dochodzi jeszcze tzw. dyplomacja szczepionkowa, którą mocarstwa starają się wzmocnić swoje wpływy w różnych regionach świata.

Co jakiś czas wraca dyskusja na temat pochodzenia wirusa Covid-19 – Nowojorska gazeta “Wall Street Journal” (WSJ) podała, że trzech chińskich naukowców z instytutu wirusologii w Wuhan trafiło do szpitala przed wybuchem pandemii koronawirusa – informuje Interia.pl powołując się na depeszę PAP-u.

Informacja WSJ o raporcie wywiadu pojawiła się w przeddzień spotkania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), która ma powrócić do dochodzenia na temat genezy COVID-19. Jak zwraca uwagę amerykańska gazeta, wielu epidemiologów i wirusologów uważa, że wirus SARS-CoV-2 po raz pierwszy pojawił się około listopada 2019 roku wokół Wuhan. Według chińskich władz, pierwszy potwierdzony przypadek dotknął mężczyznę, który zachorował 8 grudnia 2019 r.

Emily Horne, rzeczniczka Rady Bezpieczeństwa Narodowego USA przekazała, że nie będą wydawane oświadczenia, które przesądzają o trwających badaniach WHO nad źródłem SARS-CoV-2. Dodała jednak, że wszystkie teorie powinny zostać dokładnie ocenione przez specjalistów.

Przyznała, że administracja Bidena nadal ma m.in. poważne pytania dotyczące początków COVID-19 w Chinach i chce to ustalić w sposób wolny od upolitycznienia we współdziałaniu z WHO i specjalistami z różnych krajów – czytamy.

Źródło Interia.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie