Polityka i Społeczeństwo

Gdy Kaczyński na to spojrzy, będzie wściekły. “Efekt Tuska” działa coraz mocniej!

Powrót Donalda Tuska już wpłynął na poprawę sondażowych notowań KO. Ale „Efekt Tuska” odnotowano także przy okazji sondażu prezydenckiego.

Najnowsze sondaże poparcia partii politycznych wskazują wzrost notowań KO – to niewątpliwie efekt powrotu Donalda Tuska do krajowej polityki. Co ciekawe, były premier okazuje się też faworytem w pierwszym przeprowadzonym po jego powrocie sondażu prezydenckim. Co istotne, Tusk pokonał w nim swojego wielkiego politycznego rywala, Jarosława Kaczyńskiego.

Badanie przeprowadził na zlecenie „Super Expressu” Instytut Badań Pollster. Ankietowanych zapytano, na kogo oddaliby głos w wyborach prezydenckich, gdyby te odbyły się w najbliższym czasie.

Okazuje się, że pierwszą turę wyborów wygrałby właśnie Tusk z 32-procentowym poparciem. Drugi byłby prezes PiS Jarosław Kaczyński, na którego zagłosowałoby 26 procent badanych. To właście ci politycy zmierzyliby się więc w drugiej turze wyborów. Można tylko wyobrazić sobie, jak zacięta byłaby to kampania.

Trzecie miejsce w wyborach zająłby Szymon Hołownia. Lider Polski 2050 nie traci wiele do Kaczyńskiego – mógłby liczyć na 24 procent głosów. Wygląda więc na to, że mógłby włączyć się w walkę o drugą turę i prześcignąć prezesa, co byłoby kompletną porażką Kaczyńskiego.

Pozostali kandydaci mają już sporą stratę do prowadzącej trójki. Czwarty byłby Krzysztof Bosak z 10-procentowym poparciem, Robert Biedroń może liczyć na 5 procent głosów, a Władysław Kosiniak-Kamysz – na 3 procent.

„Efekt Tuska” na pewno cieszy polityków PO. Najważniejsze zadanie dla nich to nie zachłysnąć się sondażowymi wzrostami, tylko przekuć entuzjazm w realny sukces. Trzeba zadbać, by ów „efekt” nie był chwilowy.

Źródło: Super Express

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie