Polityka i Społeczeństwo Sport

“Gambit Królowej” wersja polska. Klub ministra Schreibera dokooptowany do Ekstraligi, środowisko oburzone. “Oczywista afera”

 Na liście członków tego dnia jako zarejestrowana widniała tylko jedna osoba, podobno zaufany znajomy Schreibera. I 6 czerwca zarząd PZSzach przyznał miejsce w Ekstralidze Gwieździe Bydgoszcz. Dla wszystkich wtajemniczonych i niewtajemniczonych: Gwiazda Bydgoszcz w drodze do Ekstraligi nie rozegrała ani jednej partii szachowej! – mówi w rozmowie z Wyborczą Bogdan Morkisz, szachista, wiceprezes SzSON Zagłębie Dąbrowa Górnicza. Nie szczędzi on ostrych słów, sprawę nazywa „oczywistą aferą”.

To śmierdzi na kilometry! Całe środowisko szachowe jest oburzone – mówi Orkisz. Co ciekawe, na liście zawodników klubu szybko pojawiły się znane w szachowym środowisku nazwiska – np. arcymistrz, indywidualny mistrz Polski w szachach Radosław Wojtaszek. I wpisany jest na nią też… minister Schreiber, który znany jest ze swojego zamiłowania do szachów, zresztą grał na Mistrzostwach Świata i Europy Juniorów. Większej kariery nie zrobił, ale o starej miłości nie zapomniał. Najwyraźniej uznał, że czas wrócić do szachownicy. I będzie miał szansę zagrać w Ekstralidze. Szkoda, że nie po sportowym awansie.

pzszach

Źródło: Gazeta Wyborcza


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie