Polityka i Społeczeństwo

Fundusze unijne dla Polski wiszą na włosku? Prof. Grodzki ostrzega rząd przed gigantycznym zagrożeniem

Flickr.com/Senat RP
Marszałek Senatu wyraził zaniepokojenie w związku z procedowaniem przez parlament ustawy kagańcowej.

Po spotkaniu z Verą Jourovą, unijną Komisarz ds. Praworządności Tomasz Grodzki ma pełen obraz sytuacji, dlatego ostrzegł rząd przed konsekwencjami uchwalenia wadliwego prawa. Ustawa kagańcowa zdaniem większości ekspertów narusza bowiem niezależność sądownictwa. Co grozi Polsce w sytuacji, w której rząd uchwali taką ustawę?

Budżet środków unijnych będzie uzależniony od przestrzegania praworządności – stwierdził Marszałek Senatu. Polska nadal korzysta z olbrzymiego wsparcia finansowego ze strony wspólnoty. Zatrzymanie czy nawet ograniczenie tej pomocy może oznaczać dla Polaków bardzo poważne problemy finansowe. To tym bardziej istotne, że ustawa znajduje się obecnie w Senacie. Przyjęcie senackich poprawek do ustawy może więc ją “naprawić”, wychodząc na przeciw krytyce ekspertów w dziedzinie prawa.

Martwi mnie to jako Marszałka Senatu, jako patriotę, bo to dla Polski jest gigantyczne niebezpieczeństwo, i nie wiem, czy ludzie, którzy o tym decydują, lekceważą to, czy nie zdają sobie z tego sprawy – powiedział w wywiadzie dla Rzeczpospolitej Tomasz Grodzki.

Unia Europejska przekazała jak dotąd ponad 350 miliardów złotych Polsce. To więcej niż wynosi roczny budżet państwa. Zdaniem Marszałka Senatu uchwalenie ustawy kagańcowej w obecnej formie, może oznaczać obranie kursu na POLEXIT.

źródło: Rzeczpospolita

POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”220″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie