Gospodarka

Fundusze unijne dla Polski jednak zagrożone? “Mocny mechanizm praworządności ma kluczowe znaczenie”

oszustwa podatkowe

Państwa skandynawskie plus Holandia odpowiadają na ultimatum Węgier. Fińska minister ds. europejskich mocno akcentuje kwestię “pieniędzy za praworządność”.

Budapeszt zapowiedział weto dla Funduszu Odbudowy, przygotowanego przez Komisję Europejską i negocjowanego podczas lipcowego unijnego szczytu, jeśli założenia co do praworządności i pieniędzy ich nie zadowolą. Mechanizm “pieniądze za praworządność” jest sprawą priorytetową dla holenderskiego rządu oraz krajów skandynawskich – Dla wielu stanowi to obietnicę złożoną w parlamencie, w momencie kiedy trzeba było wyrazić zgodę na nową formę pomocy w związku z pandemią – pisze RMF FM.

Reporterka RMF FM rozmawiała na ten temat z fińską minister ds. europejskich Tytti Tuppurainen. Finka uważa, że mechanizm nie może być rozwodniony pod żadnym względem – To jest absolutny priorytet fińskiego rządu. Mocny mechanizm praworządności ma kluczowe znaczeniepowiedziała w rozmowie z radiem.

Tytti Tuppurainen została wsparta przez francuskiego ministra ds. europejskich – Trzeba oczywiście solidarności finansowej ze wszystkim krajami, ale w naszym budżecie musi być system weryfikacji przestrzegania podstawowych wartości – podkreślił Clement Beaun.

Niemcy, które przewodniczą w UE, wciąż prowadzą w tej sprawie konsultacje. Berlin zamierza przedstawić propozycję nowego mechanizmu zaraz po szczycie Unii Europejskiej, który odbędzie się pod koniec tygodnia.

Źródło RMF FM

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie