Polityka i Społeczeństwo

Franciszkanie idą na wojnę z WOŚP. Ten smutny wpis przeczy wszelkim wartościom chrześcijańskim

Shutterstock
Wszyscy pamiętamy kampanię nienawiści wobec WOŚP, którą w styczniu 2018 roku prowadziły rządowe media. Koniec okazał się tragiczny. Choć dziennikarka, która była autorką antysemickiego spotu w programie Michała Rachonia została zwolniona, efekt tych publikacji pozostał.

Dokładnie rok temu podczas finału WOŚP w Gdańsku 27-letni zamachowiec zamordował Prezydenta Gdańska. W tym kontekście co najmniej dziwi wpis jaki Ojcowie Franciszkanie zamieścili na facebooku w niemalże rocznicę tego wydarzenia:

źródło: facebook

Rycerz Niepokalanej nie wspiera żadnych orkiestr przemocy ani czarnych marszy – czytamy na grafice udostępnionej na profilu wydawnictwa Ojców Franciszkanów. Forma grafiki nie pozostawia wątpliwości, napis na czerwonym sercu musi być aluzją do WOŚP. Zastąpienie słowa “pomoc” słowem “przemoc” jest co najmniej groteskowe. To podczas finału WOŚP doszło do zamachu na Prezydenta Gdańska, żarty czy ironia na tym tle byłyby nie na miejscu nawet, jeżeli nie chodziłoby o Ojców Franciszkanów.

Połączenie WOŚP z czarnymi protestami także jest trudne do zrozumienia. W takiej logice każdy, kto nie jest katolikiem jest przeciwko Franciszkanom. Tę wojenną retorykę podkreśla sformułowanie “Rycerz Niepokalanej”. Wszystko to w kontekście rocznicy zamachu na Prezydenta Gdańska pozostawia niesmak. Morderca Pawła Adamowicza wykrzyczał ze sceny, że Prezydent Gdańska zginął, bo był związany z Platformą Obywatelską. Czy w rocznicę takiego zdarzenia księża powinni podburzać do światopoglądowej wojny?

Właśnie taką funkcję ma zrównanie największej polskiej akcji charytatywnej z feministycznymi protestami. Komunikat jest jasny – kto nie jest z nami ten jest przeciwko nam, a zło należy… zabić. – Niechże on [Rożaniec] stanie się mieczem każdego Rycerza i Rycerki Niepokalanej, jej medalik jest zabijającą zło kulką – czytamy w opisie udostępnionego zdjęcia. To język kryjący pod pozorem religijności mowę nienawiści czy nawet nawoływanie do przemocy.

źródło: wp.pl

POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”220″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie