Po godzinach Sport

Flota Świnoujście – dowiesz się wszystkiego o tym klubie piłkarskim

Flota Świnoujście: wiadomości i ciekawostki o klubie piłkarskim

Świnoujście to miasto powiatowe, położone w województwie zachodniopomorskim, które znajduje się na samym północno-zachodnim krańcu Polski. Ma ono niewiele ponad 40 tysięcy mieszkańców. Jednym z największych sportowym symboli miasta jest klub piłkarski Flota Świnoujście.

Nie jest to najbardziej utytułowana drużyna w naszym kraju, ale ma na swoim koncie pewne sukcesy. Klub był między innymi ćwierćfinalistą w Pucharze Polski w 2013 roku. W czasach największej świetności, Flota aż przez siedem kolejnych sezonów w latach od 2008 do 2015 występowała na poziomie piłkarskiej I ligi. Obecnie, od sezonu drużyna 2021 / 2022 drużyna występuje na poziomie IV ligi piłkarskiej. W tym tekście dowiesz się więcej ciekawostek o tym klubie piłkarskim a także przeczytasz, u jakich bukmacherów można obstawiać zakłady na mecze Floty.

Flota Świnoujście forum: najważniejsze informacje

Siedziba klubu mieści się przy ulicy Matejki 22, w miejscowości Świnoujście. Morski Klub Sportowy „Flota” Świnoujście jest również znany jako Wyspiarze czy też Królowa Pomorza Zachodniego. Występuje w niebiesko białych stronach. Swoje mecze rozgrywa ona na stadionie miejskim w Świnoujściu. To raczej kameralny obiekt. Posiada on jedną zadaszoną trybunę i mieści nieco ponad 3 tysiące kibiców. Klub piłkarski Flota Świnoujście ligowiec występuje obecnie na poziomie 4 ligi piłkarskiej. Graczom, którzy chcą wybrać najlepsze bonusy bukmacherskie może być dość trudno obstawiać mecze Floty. Relatywnie niewielu krajowych bukmacherów ma w ofercie mecze tak niskich lig. Są to dość niszowe rozgrywki, a co za tym idzie, mają niskie limity.

W zachodniopomorskiej dywizji Flota Świnoujście ligowiec rywalizuje z klubami takimi jak Gwardia Koszalin, Hutnik Szczecin czy Chemik Police. Z pewnością to sporo poniżej ambicji klubu, które sięgają znacznie wyżej. Biorąc pod uwagę kursy na zakłady sportowe, które wystawili bukmacherzy przed sezonem, klub piłkarski ze Świnoujścia miał ogromne szanse na awans. 

Przez większość bukmacherów był on bowiem stawiany w roli pewnego kandydata do awansu do III Ligi. Jednak, mimo dużo mocniejszej kadry, w końcówce sezonu ligowego odrobinę lepsza okazała się Vineta Wolin, której udało się zgromadzić o dwa punkty więcej. Bezlitosna dla Flota Świnoujście tabela sprawiła, że skończyła ona sezon z 98 punktami, do awansu zabrakło naprawdę niewiele. W obecnym sezonie sytuacja się nie zmienia i 

Flota Świnoujście ligowiec z bogatą historią

Wiele klubów na poziomie 4 ligi to relatywnie małe, lokalne zespoły, które nie mają długich tradycji i grają tam lokalni piłkarze, którzy treningi i grę dla klubu łączą z pracą zawodową. Flota Świnoujście to całkowicie inny klub. Jego historia rozpoczęła się 17 kwietnia 1957 roku. Tego dnia w Świnoujściu utworzono Wojskowy Klub Sportowy „Flota”, gdzie na początku występowali żołnierzy Marynarki Wojennej RP.

Klub sportowy miał nie tylko sekcję piłkarską, uprawiano tam także siatkówkę, były też korty tenisowe czy boiska do koszykówki. Przez lata trenowali tam także bokserzy, lekkoatleci, ciężarowcy, strzelcy, zapaśnicy, a nawet żeglarze, niektórzy z nich odnosili sukcesy na krajowych turniejach. Historia klubu piłkarskiego Flota pełna jest wzlotów i upadków, klub przeważnie awansował w latach 60-tych i 70-tych z klasy okręgowej do III Ligi. Następnie z niej spadał i historia kilkukrotnie się powtarzała.

W 1991 roku, klub trafił pod władzę miasta. Po wielu latach trzecioligowej stagnacji, w sezonie 2008/2009 Flota Świnoujście trafiła do pierwszej ligi. Na zapleczu piłkarskiej ekstraklasy klub zdołał się utrzymać przez relatywnie dużą ilość czasu: 

  • W sezonie 2008/2009 klub zajął siódme miejsce,
  • W sezonie 2009/2010 klub po raz kolejny zajął siódme miejsce,
  • W sezonie 2010/2011 klub zajął trzecie miejsce, zabrakło zaledwie 3 punktów do awansu,
  • W sezonie 2011/2012 klub zajął ósme miejsce,
  • W sezonie 2012/2013 klub zajął czwarte miejsce, zabrakło zaledwie 1 punktu do awansu,
  • W sezonie 2013/2014 klub zajął dwunaste miejsce.

W sezonie 2014/2015 uwzględniająca klub Flota Świnoujście tabela umieściła go na ostatnim, 18. miejscu. Klub zgromadził 36 punktów, drużyna bez trudu utrzymałaby się na poziomie I ligi, ale została wycofana z rozgrywek. Drużyna doświadczała ogromnych problemów finansowych i, mówiąc kolokwialnie, po prostu zbankrutowała. Historia znów zaliczyła koło. Następny sezon musieli więc rozpocząć ponownie od najniższego możliwego szczebla, czyli A klasy.

Czy mecze Floty można obstawiać u bukmacherów?

Dobra wiadomość jest taka, że mecze Floty Świnoujście można jak najbardziej obstawiać u krajowych bukmacherów. Szereg firm posiadających licencję od Ministra Finansów przyjmuje zakłady na niższe ligi piłkarskie. Należą do nich bukmacherzy STS, Fortuna, Betclic oraz Totalbet. Mają oni konkurencyjne kursy oraz najlepsze bonusy bukmacherskie, które pozwalają otrzymać nawet kilka tysięcy złotych na start.

Podsumowanie

Opisujące klub Flota Świnoujście forum dosłownie kipi od narzekań kibiców na los klubu. W sezonie 2012/2013 zabrakło zaledwie 1 punktu do awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej. To z pewnością podreperowałoby finanse klubu i sprawiło, że widmo kłopotów finansowych odeszłoby w zapomnienie. Niestety narastające długi i zbyt małe przychody spowodowały, że budżet klubu przestał się zwyczajnie spinać. Odeszli najlepsi zawodnicy a klub zaczął ponownie mozolna wspinaczkę po ligowej drabince. Być może kiedyś uda mu się jednak awansować do ekstraklasy.

Artykuł sponsorowany

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie