Po godzinach

Filmik Abelarda Gizy hitem. W minutę rozprawił się z Kaczyńskim, Dudą i całą świtą PiS-u

screen/ YouTube Janusz Jaskółka

“Nietykalni” – to najnowszy filmik Abelarda Gizy, który komik zamieścił na Instagramie. Krótkie video, stylizowane na filmowy trailer, jest doskonałym podsumowaniem lat rządów PiS i prezydentury Andrzeja Dudy.

Abelard Giza to jeden z najpopularniejszych polskich stand-uperów, komik i lider nieistniejącego już Kabaretu Limo. Giza – delikatnie mówiąc – nie jest fanem PiS. Nic dziwnego, bo politycy PiS już w 2013 roku rozpoczęli walkę z poczuciem humoru kabareciarza.

Andrzej Jaworski, Małgorzata Sadurska, Bartosz Kownacki z PiS interweniowali w KRRiTV po jednym z występów Kabaretu Limo. – Program w wykonaniu Ewy Błachnio, Kacpra Rucińskiego i Abelarda Gizy nigdy nie powinien być nadany w żadnej telewizji, zwłaszcza w telewizji publicznej. Przekroczył on nie tylko granicę obrzydliwości, ale naruszył art. 18 ust. 1 i 2 ustawy o radiofonii i telewizji – pisali oburzeni.

Abelard Giza, którego na Instagramie śledzi niemal osiemdziesiąt pięć tysięcy użytkowników opublikował we wtorek krótki film, przypominający kino trailer. “Nietykalni” przedstawiają krótką historię wydarzeń, które w ostatnich miesiącach były głośno komentowane w polskiej polityce.

Jak słusznie zauważył jeden z komentujących – wszyscy gramy w tej “superprodukcji”…

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie