Festiwal w Opolu wystartował i… nie zachwycił. Sieć zaroiła się od krytycznych komentarzy. „Od słabego do strasznego”

60. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu wystartował i… nie zachwycił. W sieci pojawiło się wiele komentarzy krytycznie oceniających poziom koncertu.

Festiwal w Opolu wystartował

Koncert „Od Opola do Opola” zainaugurował jubileuszowy, 60. Festiwal w Opolu. Artyści przypominali największe przeboje w historii imprezy. Na scenie pojawili się m.in. Roksana Węgiel, Universe, Trubadurzy, bracia Golec, Krzysztof Jaryczewski czy Marina Łuczenko.

Pełen miks.

Poziom koncertu jednak nie zachwycił większości internautów – tak wynika z komentarzy, które można znaleźć w mediach społecznościowych.

„Tak zdeprecjonować i sprowadzić do pozycji gniotu Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu to mogła tylko ta władza i ta telewizja”, „Plus kich, te dziadki z komuny rodem. Opole też ukradli”, „To było od słabego do strasznego. Widać łatanie sznurkiem i trytytkami listy występujących”, „Festiwal wymknął się spod kontroli”, „Co za upadek tak pięknego i prestiżowego festiwalu” – czytamy w komentarzach na Twitterze.

Kontrowersje wokół festiwalu

Warto przypomnieć, że wokół tegorocznej edycji Festiwalu panowała gęsta atmosfera na długo przed startem. Marcin Orłoś nawoływał wręcz, by miasto wycofało się z organizacji imprezy.

Prezydent Opola naprawdę nie ma obowiązku poprzez współpracę w TVPiS autoryzowania zła w telewizji zwanej publiczną – pisał dziennikarz w swoich mediach społecznościowych.

Zastanawiam się, czy ktokolwiek z artystów, którzy mają wystąpić na festiwalu w Opolu, ocknie się po ostatnich wydarzeniach i zrezygnuje, nie chcąc firmować swoją twarzą szczujni, propagandy, manipulacji, kłamstwa. Ja niestety wątpię – dodawał w późniejszych wpisach.

Głośno było też o próbie, na której reżyser koncertu skandalicznie potraktował Dodę.

Skończyliśmy nagrywać wizualizacje do Opola, jest okropna atmosfera. Reżyser przyszedł, ani dzień dobry, ani pocałuj mnie w d***ę. Od początku negatywnie nastawiony. Mówi do mnie: Wypier***j. Odpie***l się, rób sobie sama festiwal. Ja nie wiem, czy ja zrobię to Opole – relacjonowała gwiazda. Z kolei Maryla Rodowicz ma żal do organizatorów, że jej koncert ustawili na noc z niedzieli na poniedziałek.

Szkoda, że wchodzę na scenę około godziny 24.00 w niedzielę. Nie wiem, czy ktoś dotrwa, bo ludzie do pracy w poniedziałek – pożaliła się Rodowicz w mediach społecznościowych.

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *