Polityka i Społeczeństwo

Fatalne wieści ministerstwa zdrowia. Ogromna liczba zakażeń, to ponury rekord czwartej fali

Nowy raport ministerstwa zdrowia przynosi niepokojące wieści. W ciągu doby odnotowano ponad 29 tysięcy nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

Czwarta fala pandemii nie odpuszcza. Dzisiejszy raport ministerstwa zdrowia przynosi złe wieści. Resort poinformował o 29 064 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem.

To największy dobowy przyrost zakażeń, jaki odnotowano od nadejścia czwartej fali. Niestety, jest też dużo zgonów. Z powodu COVID-19 zmarło 161 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 409 pacjentów – to łącznie 570 ofiar.

Od 1 grudnia wchodzą w życie nowe obostrzenia. Rząd zdecydował się na wprowadzenie restrykcji w odpowiedzi na wzrost liczby zakażeń i pojawienie się nowego wariantu koronawirusa zwanego Omikron. Wprowadzono nowe limity – do 50 procent obłożenia – w kościołach, lokalach gastronomicznych, kinach czy hotelach. Limity nie dotyczą osób zaszczepionych. Maksymalnie 100 osób może brać udział w uroczystościach typu wesela czy komunie. Zmieniły się też zasady dla podróżnych, m.in. wprowadzono zakaz lotów z siedmiu afrykańskich krajów. Jednak rząd nadal nie decyduje się na stanowcze ruchy wobec antyszczepionkowców. Osoby niezaszczepione dostaną z ministerstwa zdrowia… smsy. Minister Niedzielski przyznał, że nie widzi potrzeby wprowadzania obowiązku szczepień.

To szczepienie mamy na rynku niecały rok i myślę, że podejmowanie takiej decyzji musi jednak uwzględnić pewna historię i doświadczenie z tym szczepieniem. Jeśli zagrożenie epidemiczne będzie nadal duże, pewnie taka decyzja będzie w końcu podejmowana, ale na tę chwilę nie ma takich przesłanek i żadne państwa też nie podejmują tej decyzji – powiedział minister.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie