Polityka i Społeczeństwo

Fatalne wieści dla Dudy i Morawieckiego. Gdy to zobaczą, nie będą zachwyceni [SONDAŻ]

Flickr.com/KPRM

Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki mają powody do głębokiej zadumy nad swoimi działaniami. Wyniki sondażu Kantar wskazują, że Polacy negatywnie oceniają pracę prezydenta i premiera.

Wrześniowy sondaż Kantar pokazuje, jakie jest zdanie Polaków na temat pracy Andrzeja Dudy i Mateusza Morawieckiego. Wyniki z pewnością nie ucieszą obu polityków – większość ocenia ich negatywnie.

Prezydenta negatywnie ocenia 57 procent ankietowanych, co oznacza wzrost negatywnej opinii o 2 pkt proc. w porównaniu do badania z poprzedniego miesiąca. Andrzej Duda jest pozytywnie oceniany przez 35 procent badanych – to mniej o 1 pkt proc. niż ostatnio. Pozostałe 8 nie ma na ten temat zdania.

Nie jest niespodzianką, że Dudę najlepiej oceniają wybory PiS – w tej grupie zebrał 92 proc. Pozytywnych ocen. Z kolei najgorszą opinię ma wśród elektoratu Polski 2050 – 95 negatywnych ocen.

Premier nie osiągnął lepszych wyników. Jego pracę negatywnie ocenia 56 procent Polaków, 34 ma odwrotną opinię, pozostałe 10 procent nie ma zdania. Ocena Morawieckiego nie zmieniła się w porównaniu do poprzedniego miesiąca. Podobnie jak w przypadku prezydenta, premier ma najwięcej zwolenników wśród elektoratu PiS – 91 proc. pozytywnych ocen.

Jeżeli chodzi o pracę całego rządu, to tu także wyniki są dla władzy niekorzystne. 57 procent ankietowanych ocenia działania rządu źle, natomiast 32 proces ma pozytywne zdanie. I w tym przypadku ocena nie zmieniła się od sierpnia.

Źródło: Polsat News

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie