Polityka i Społeczeństwo

Fatalna wiadomość dla PiS. Polacy chcą nowej komisji śledczej

fot. flickr/Sejm RP

Od wielu miesięcy toczy się w Polsce dyskusja, czy kwestia wyłudzeń podatku VAT za rządów Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego powinna zostać objęta pracami nowej komisji śledczej. Chodzi o wielkie kwoty, więc sprawa wzbudza duże emocje. Dziś rano w sprawie wypowiedział się poseł PiS, Janusz Szewczak, który kwestię tę nazwał “największą aferą finansową III RP”. W wypowiedzi dla radia RMF FM powiedział wręcz, że sprawę koniecznie trzeba zbadać, a winnych ukarać.

To nie jest tak, że to krasnoludki spowodowały, że polski budżet państwa, a tym samym nasze portfele, Polaków, zostały spustoszone, ograbione na tak gigantyczną kwotę– stwierdził poseł.

Zabawne, że o największej aferze finansowej III RP mówi były główny ekonomista SKOK-ów, które przez lata pozostawały pod parasolem obecnie rządzącej partii, a której upadłości wygenerowały już ponad 5 mld złotych odszkodowań z Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. PiS przez lata robi co może, by sprawę SKOK-ów zamiatać pod dywan i by kwestia ich funkcjonowania, braku nadzoru czy też znikających w Luksemburgu kwot mających stanowić zabezpieczenie roszczeń klientów, nie wypłynęła na pierwsze strony gazet.

Tymczasem, jak donosi “Rzeczpospolita”, to właśnie w sprawie SKOK-ów, gdzie przez lata intratne stanowisko zajmował poseł Szewczak, aż 51 % Polaków chciałoby powołania nowej komisji śledczej. Przypomnijmy, że od ponad roku w szufladzie marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego leży wniosek Platformy Obywatelskiej w sprawie powołania takowej komisji, wyjaśniającej kulisy parasola ochronnego, jakim przez lata cieszyły się Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo – Kredytowe. Sprawa jest poważna. Mamy bowiem do czynienia z gigantycznymi nieprawidłowościami finansowymi, a tymczasem osoby, które współtworzyły ten układ zasiadają dziś w parlamencie w ławach rządzącej partii.

Wyniki sondażu z pewnością bardzo zaniepokoją posłów PiS, którzy obiecywali w końcu słuchać Polaków i realizować ich postulaty.

W PiS muszą zdawać sobie sprawę, że powołanie takiej komisji śledczej mogłoby być dla partii zabójcze. Przez wiele ostatnich miesięcy wypłynęło wystarczająco dużo faktów, które wskazują na bardzo liczne związki partii rządzącej z tym patologicznym układem oraz dowodów na korzyści, jakie ze współpracy ze środowiskiem SKOK-ów miało Prawo i Sprawiedliwość. Istnieją liczne związki pomiędzy kasami a prawicowymi mediami czy partyjnymi imprezami. Trudno wobec powyższego oczekiwać, że PiS przyjmie opinię respondentów i zdecyduje się na jeszcze jedną komisję śledczą.

Źródło: RP

fot. flickr/Sejm RP

POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”220″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Michał Kuczyński

Michał Kuczyński - Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Z zamiłowania bloger i autor tekstów o charakterze publicystycznym. Interesuje się polityką i ekonomią. Prywatnie miłośnik piłki nożnej, muzyki rockowej i dobrego kina. Niegdyś zapalony wiolonczelista.
Zapraszam na mojego Twittera - @KuczynskiM

Media Tygodnia
Ładowanie