Polityka i Społeczeństwo

Fatalna passa trwa, TVP przegrywa kolejny proces. “Wiadomości” muszą przeprosić senatora opozycji za wyjątkowo paskudne pomówienia

Grand Warszawski/ shutterstock

Senator Stanisław Gawłowski wspólnie z mecenasem Romanem Giertychem roznieśli TVP przed sądem. “Wiadomości” TVP muszą przeprosić polityka.

Telewizja publiczna chciała umoczyć senatora Stanisława Gawłowskiego w nielegalnie działającą w jego mieszkaniu agencję towarzyską. “Wiadomości” TVP, sztandarowy program informacyjny telewizji publicznej, pomówiły polityka. Senator, wspólnie z mecenasem Romanem Giertychem, rozniósł przed sądem publicznego nadawcę.

Jaka jest prawdziwa wersja związana z lokatorką której mieszkanie wynajął Stanisław Gawłowski? Nieruchomość wynajęła 50-letnia kobieta działająca w branży gastronomicznej i dodatkowo świadczyła usługi seksualne. Opozycyjny senator nie miał o tym zielonego pojęcia. Co więcej, kobieta była przesłuchiwana do innej sprawy i potwierdziła, że Gawłowski nie miał na ten temat wiedzy.

– Ta informacja została tak przedstawiona przez “Wiadomości” TVP, jakbym to ja prowadził agencję towarzyską i czerpał z tego korzyści. To była polityczna i medialna nagonka na mnie – mówi “Gazecie Wyborczej” Stanisław Gawłowski.

Szokujące jest to, że wydawca “Wiadomości” zeznał, że nieprawdziwe informacje nie były weryfikowane. To każe przypuszczać, że dziennikarze mogli dostać gotowca ze służb i byli pewni informacji na temat senatora.

W Sądzie Okręgowym w Warszawie zapadł w tej sprawie. Jak informuje polityk, TVP dostała od sądu całą litanię do wykonania wyroku. To przeprosiny ustane, przeprosiny na planszy, 25 tys. zł odszkodowania. Telewizja Jacka Kurskiego musi pokryć koszty procesu.

Wyrok jest nieprawomocny. Senator chce także wystąpić na drogę sądową przeciwko Radiu Szczecin. Tam pojawiły się podobne informacje o działającej w jego mieszkaniu agencji towarzyskiej.

Czytaj również:

Źródło: Gazeta Wyborcza

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie