Polityka i Społeczeństwo

Fatalna passa Poczty Polskiej. To, co się tam właśnie stało, przyćmiewa kompromitację z wyborami-widmo

Shutterstock

Miejsce pobytu wszystkich akcji Poczta Polska S. A., własności Skarbu Państwa, czyli nas wszystkich, pozostaje nieznane – pisze Wojciech Chabasiewicz, autor bloga PrawaInwestora.pl. Wpis na blogu jako pierwsza opisała Gazeta Wyborcza.

Są takie momenty, gdy dech zapiera i nie wiadomo co powiedzieć. Nerwowe spojrzenie w kalendarz i sprawdzenie, czy przypadkiem nie jest 1 kwietna rozwiewa wątpliwości.

Tak, to prawda – Poczta Polska wydała komunikat w którym informuje, że: Zarząd Spółki (…) powziął informację o utraceniu odcinka zbiorowego akcji, inkoroporującego wszystkie akcje w kapitale zakładowym Spółki należące do Skarbu Państwa, jedynego akcjonariusza Spółki (…) – czytamy w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.

Zarząd Spółki informuje także, że zamierza umorzyć utracony zbiorowy odcinek akcji. Kwestia umorzenia wzbudziła zainteresowanie autora bloga – (…) procedura umorzeniowa, opisana w § 8a Statutu Spółki, pojawia się w niej dopiero 22 czerwca 2020 r. Tego dnia zarejestrowano zmiany statutu wynikające z uchwały walnego zgromadzenia z dnia 14 maja 2020 r. Można więc śmiało założyć, że najpierw wykryto zagubienie akcji, a dopiero potem ratowano się wprowadzeniem procedury umorzeniowej – wyjaśnia Wojciech Chabasiewicz.

Autor pisze, że Poczta Polska powinna wybrnąć z tej sytuacji. Zgubiono akcje imienne “więc mimo tego braku spółka na podstawie wpisów do księgi akcyjnej, przez cały czas uznawała Skarb Państwa, za swojego jedynego akcjonariusza”.

Żródło PrawaInwestora.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie