Polityka i Społeczeństwo

Europosłowie PiS grzmią przeciwko mechanizmowi praworządności w UE. Ale Jaki to już pojechał po bandzie

Screen/ Gazeta.pl

Oddaliście Polskę Sowietom i patrzyliście, jak przez dekady nie mogła się rozwijać – grzmiał Patryk Jaki w Parlamencie Europejskim. Europosłowie dyskutowali na temat powiązania unijnego budżetu z przestrzeganiem praworządności w krajach członkowskich.

Rząd PiS od początku opowiada się przeciwko wprowadzeniu mechanizmu, który uzależniałby wypłatę środków z unijnego budżetu od praworządności. Podczas debaty w Parlamencie Europejskim większość europosłów opowiedziała się za takim rozwiązaniem, deputowani z PiS ostro krytykowali te rozwiązania.

Jaki przypomina historię

Z bardzo ekspresyjną mową wystąpił Patryk Jaki. Wypominał krajom zachodniej Europy, że swoją przewagę ekonomiczną zbudowały po wojnie, na co Polska – oddana w strefę wpływów ZSRR – nie miała szans.

Kiedy Polska była atakowana przez Niemcy i przez Sowietów, to Wasze państwa stały i patrzyły, jak Polska honorowo broni wartości, a potem za to, że Polska broniła tych wartości, oddaliście Polskę Sowietom i patrzyliście, jak przez dekady nie mogła się rozwijać, i dlatego macie dzisiaj tę przewagę ekonomiczną. Oddajcie nam te lata, które Polska straciła, to wtedy nikt z Was nie pozwoli sobie na tą arogancję – grzmiał Patryk Jaki. Europoseł podkreślał, że Polska radzi robie dobrze pod względem gospodarczym i porównał ją do Hiszpanii, w której „prawie co drugi młody człowiek nie ma pracy”.

Od Polski to Wy moglibyście się uczyć dzisiaj, ale Was to uwiera i dlatego Polskę atakujecie – skwitował Jaki. Co ciekawe, przemawiał po polsku. Jego poprzednie wystąpienie po angielsku stało się obiektem internetowej szydery.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie