Polityka i Społeczeństwo

Epidemiolodzy mają dość i oczekują od rządu konkretnych działań. Jest specjalny apel do władz

Środowisko medyczne ma dość biernej postawy rządu wobec czwartej fali pandemii koronawirusa. Polscy epidemiolodzy wystosowali specjalny apel do premiera, w którym żądają konkretnych działań.

Od pewnego czasu słychać było głosy, że rząd niespecjalnie słucha postulatów Rady Medycznej przy premierze, a więc organu, który powstał, by pomóc władzy w walce z pandemią. Członkowie Rady niedawno rozmawiali z Onetem i przedstawili gorzkie kulisy współpracy z rządem. Podkreślali, że przedstawiciele władzy mają wiedzę, jakie decyzje podjąć, ale ignorują podpowiedzi ekspertów.

Rządzący swój polityczny interes postawili na jednej szali z ludzkim zdrowiem i życiem miliona Polaków. To w gruncie rzeczy nieetyczne i nieludzkie – mówił anonimowo jeden z członków rady.

I cierpliwość ekspertów się wyczerpała. Polskie Towarzystwo Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych wystosowało pismo zaadresowane do prezydenta, premiera, ministra zdrowia oraz marszałków Sejmu i Senatu. Zostało ono podpisane przez polskich medyków z 45 towarzystw i aż 12 z 17 członków Rady Medycznej. W apelu zawarte są cztery postulaty:


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie