Polityka i Społeczeństwo

Epidemia szaleje, a w ministerstwie zdrowia przyznali sobie hojne nagrody. “Chciałbym, aby Szumowski spojrzał w oczy lekarzom”

Politycy opozycji poinformowali o wysokich nagrodach, jakie przyznali sobie urzędnicy ministerstwa zdrowia. – To niebywały skandal, nie mamy strategii a mamy nagrody – powiedział Michał Szczerba z PO.

Politycy KO, Dariusz Joński i Michał Szczerba, zorganizowali konferencję prasową, na której podsumowywali działania rządu w sprawie walki z pandemią.

– Mamy wrażenie, że ostatnie cztery miesiące to było badanie przygotowań do jesiennej pandemii. Teraz możemy postawić diagnozę. Państwo jest w rozsypce, to ministerstwo jest kompletnie nieprzygotowane na ten gigantyczny wzrost zachorowań w naszym kraju – powiedział Michał Szczerba.

Poseł wyjaśnił, że zadał ministerstwu szereg pytań – o szpitale jednoimienne, liczbę łóżek dla zakażonych oraz o personel medyczny i jego wynagrodzenie. Jak się okazuje, nie było to pytanie przypadkowe.

Szczerba poinformował bowiem, że urzędnicy ministerstwa zdrowia przyznali sobie jednorazowe nagrody w wysokości dwumiesięcznego wynagrodzenia brutto. Dla porównania polityk przedstawił średnie pensje personelu medycznego. Według jego danych, ratownik medyczny zarabia 3610 zł brutto, diagnosta – 3670 zł brutto a lekarz rezydent – 4793 zł brutto. Nagrody urzędników wyniosły zaś od 25 do 30 tysięcy złotych.

Nie ma słów, mamy szalejącą pandemię, nie mamy strategii, ale mamy nagrody. To niebywały skandal. Ten rząd zajmuje się sam sobą – skomentował poseł.

Politycy opozycji zażądali od urzędników, by zwrócili nagrody przyznane sobie w czasie walki z pandemią. Prace ministerstwa w tym okresie nazwali „jedną wielką improwizacją”.

Chciałbym, aby przyjechał tu Łukasz Szumowski, który te nagrody przyznawał, i spojrzał w oczy polskim pielęgniarkom, lekarzom, diagnostom czy ratownikom medycznym – skwitował Michał Szczerba.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie