Polityka i Społeczeństwo

Była policjantka nie kryje oburzenia na działania policji. “Tak teraz was szkolą?”

Policja sięga po desperackie metody rekrutacji. Tak PiS zniszczyło autorytet służb
fot. Shutterstock/Szymon Mucha / Zdjęcie poglądowe

Emerytowana policjantka krytykuje działania służb w ostatnich dniach. – Zniszczyliście zupełnie wizerunek policji. Warto być przyzwoitym – pisze w social mediach. Chodzi jej o zachowanie policjantów w czasie niedawnych protestów środowisk LGBT.

Krytyka policji

Koleżanki i koledzy policjanci (wielu z Was nimi jest), chyba dużo zmieniło się przez ostatnie 5 lat w sposobie wyszkolenia? Patrząc na zdjęcia poniżej zastanawiam się kto uczy taktyki i technik interwencji, a może tak teraz Was szkolą?

– napisała na Facebooku emerytowana policjantka i obecna radna Iwona Lewandowska, komentując piątkowe działania służb w Warszawie.

Jej zdaniem “rzeczywistość poraża”.

Nie będę dyskutowała z zasadnością przeprowadzania tych działań, zbyt mało wiem ale zdjęcia co do sposobu mówią same za siebie. Kilka miesięcy temu w USA dziesiątki tysięcy ludzi wyszło na ulicę wobec brutalności ich policjantów. Pokazano takie same sceny, jak te z wczoraj – dodała.

Koleżanki i koledzy policjanci( wielu z Was nimi jest ), chyba dużo zmieniło się przez ostatnie 5 lat w sposobie…

Opublikowany przez Iwonę Lewandowską Sobota, 8 sierpnia 2020

Manifestacje LGBT

Lewandowskiej chodzi o piątkową manifestację, w ramach której protestowano przeciwko aresztowaniu aktywisty LGBT Michała Sz. (“Margot”). Wydarzenie miało miejsce przed warszawską siedzibą Kampanii Przeciw Homofobii. Protestujący przeszli na Krakowskie Przedmieście, ale ostatecznie doszło do starć z policją. Chciano zatrzymać m.in. radiowóz. Policja zatrzymała łącznie 48 osób.

Posłanka Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer twierdzi, że metody stosowane przez funkcjonariuszy mogły skończyć się tragicznie”. Jak dodaje,  “przyduszanie jest już zabronione w USA”.

Źródło: Facebook, Twitter

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie