Polityka i Społeczeństwo

Elektorat PiS zaprotestuje przeciw własnemu ministrowi? Echa śmierci Igora Stachowiaka

Zieliński na wylocie? Szykują się nowe protesty
fot. Adrian Grycuk/flickr/Sejm RP

Sprawa śmierci Igora Stachowiaka zaczyna być dla Prawa i Sprawiedliwości coraz większym problemem. Pojawia się coraz więcej pytań dotyczących powolnego działania prokuratury, roli Beaty Kempy i układu sycowskiego, mającego gwarantować parasol ochronny uczestniczącym w wydarzeniu policjantom i ich przełożonym. W ramach rozpaczliwego ratowania swoich stołków, lecą głowy szeregowych policjantów czy komendantów miejskich i wojewódzkich. Wciąż brak jednak dymisji resortowego szefa policji, czyli wiceministra MSWiA Jarosława Zielińskiego, jednego z najbliższych współpracowników prezesa PiS.

Sytuacja dojrzewa jednak do tego, że ta głowa spaść musi, by zminimalizować straty zarówno wizerunkowe, jak i po to, by utrzymać strategiczne sojusze. Z perspektywy partii rządzącej sprawę trzeba zamknąć jak najszybciej, zwłaszcza gdy coraz częściej pojawiają się doniesienia o tym, że sprawa potraktowania Igora Stachowiaka na komendzie we Wrocławiu nie była wcale sprawą tak jednostkową, jak minister Błaszczak starał się wmówić, gdy przedstawiał informację rządu na ten temat. O tym, że sytuacja dojrzewa do dymisji wiceministra Zielińskiego, niech świadczą pojawiające się wypowiedzi ważnych polityków partii rządzącej.

Poseł Szewczak to reprezentant frakcji SKOK-owców i można zakładać, że to ich stanowisko w tej sprawie przedstawiał.

“(…) trzeba mieć honor i odpowiedzialność. Sam osobiście bym się w takiej sytuacji podał do dymisji” – powiedział Szewczak w TVP Info.

Tymczasem na horyzoncie pojawił się jeszcze większy problem, bo głowy Zielińskiego najwyraźniej domagają się nieoficjalni koalicjanci kibole i narodowcy. Dopiero co Piotr Rybak, ONR-owiec, który na wrocławskim rynku spalił kukłę Żyda dostał prezent od prokuratury, wnioskującej o niższą karę za ten czyn, a tu okazuje się, że odwzajemnienia życzliwości najwyraźniej nie będzie. Już za 3 dni, 1 czerwca zapowiedziana została manifestacja przeciwko brutalności policji przed komisariatem przy ul. Trzemeskiej we Wrocławiu.

Jak donosi Gazeta Wrocławska, manifestanci będą się domagać „ukarania winnych za śmierć Igora Stachowiaka oraz innych obywateli RP, którzy zginęli z rąk policyjnych oprawców na terenie Wrocławia i całej Polski”. Znamienny jest też podpis organizatorów, którzy oprócz wskazania na Piotra Rybaka, podpisali się jako “polscy patrioci”. Czy to oznacza, że ceną poparcia polskich patriotów jest głowa wiceszefa MSWiA? Na ten moment tego nie wiemy. Wiadomo jednak, że PiS tak łatwo sprawy pod dywan nie zamiecie.

fot. Adrian Grycuk/flickr/Sejm RP

 

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Michał Kuczyński

Michał Kuczyński - Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Z zamiłowania bloger i autor tekstów o charakterze publicystycznym. Interesuje się polityką i ekonomią. Prywatnie miłośnik piłki nożnej, muzyki rockowej i dobrego kina. Niegdyś zapalony wiolonczelista.
Zapraszam na mojego Twittera - @KuczynskiM

Media Tygodnia
Ładowanie