Polityka i Społeczeństwo

Elbanowscy postanowili o sobie przypomnieć. Tym razem dołączyli do najbardziej szkodliwej krucjaty ostatnich miesięcy

Elbanowscy
Flickr.com/Prawo i Sprawiedliwość

Znani z krucjaty przeciwko obowiązkowi szkolnemu dla sześciolatków Karolina i Tomasz Elbanowsy postanowili przypomnieć o sobie w kontekście szczepień dzieci przeciw COVID-19.

Użyłem określenia „przypomnieć”, ponieważ po tym, gdy dogadali się z rządem Prawa i Sprawiedliwości i dostali od rządu dofinansowanie, zapadli się pod ziemię i nie było ich w debacie publicznej, gdy ten rząd stłoczył w klasach i na korytarzach podwójny rocznik. Ostatnio było o nich słychać w kontekście sprawozdania finansowego ich fundacji, z którego wynikało, że ogrom środków wpływających do fundacji, trafia następnie na pensje Elbanowskich.

Nie od dziś wiadomo, że szerzenie ciemnoty może być bardzo dobrym sposobem na wzbogacenie się i w takich kategoriach należy rozpatrywać antyszczepionkową aktywność Fundacji Rzecznik Praw Rodziców. “Nie znajduje uzasadnienia szczepienie dzieci preparatami znajdującymi się w III fazie badań klinicznych, których średnio i długookresowe bezpieczeństwo nie zostało ustalone. Narażanie zdrowia najmłodszych w imię potencjalnej i niepewnej ochrony starszego pokolenia jest sprzeczne z naturą, zdrowym rozsądkiem i etyką. To starsze pokolenie powinno chronić młodsze (…) Potomstwo jest przecież najważniejszym skarbem każdej zbiorowości w naturze” – czytamy w wydanym oświadczeniu.

„Wobec wątpliwych korzyści dla dzieci oraz możliwych zagrożeń, nie znajduje uzasadnienia działanie Pełnomocnika Rządu do spraw szczepień, który wraz z Ministrem Edukacji i Nauki zapowiedział szczepienie w szkołach od września coraz młodszych dzieci. Żądamy zaprzestania organizowania szczepień dzieci przez polski rząd i porzucenie nachalnej propagandy szczepienia dzieci nie sprawdzonymi preparatami nowego typu, które nie zostały ostatecznie zatwierdzone nawet w stosunku do dorosłych” – domagają się. Dodają, że swoje stanowisko konsultowali z lekarzami.

Intuicja podpowiada mi, że ich finansowe rozpasanie zostało ukrócone poprzez to, że darczyńcy się odwrócili i państwo Elbanowscy w nowej działalności upatrują szansę na pozyskanie kolejnych profitów na dłuższy czas.

Źródło: „Dziennik Zachodni”

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie