Po godzinach Polityka i Społeczeństwo Wybory 2020

Ekspertka obala argumenty Dudy ws. ułaskawienie pedofila. “Prezydent chyba nie rozumie istoty problemu”

Prezydent Duda
Gints Ivuskans / Shutterstock.com

Afera dot. ułaskawienia pedofila przez prezydenta Andrzeja Dudę nadal wzbudza kontrowersje. Fakt postanowił zapytać o to ekspertkę.

Ekspertka: to brak zrozumienia sprawy

Ktoś, kto mówi, że nie było gwałtu, więc jest wszystko w porządku, zupełnie nie rozumie sprawy. Nawet najmniejszy zły dotyk może pozostawić ślady do końca życia, potężną traumę na psychice – powiedziała dziennikowi Agata Baraniecka-Kłos, szefowa Stowarzyszenia Stop Przedawnieniu i zarazem ofiara pedofila.

Organizacja Baranieckiej-Kłos pomaga ofiarom pedofilii. Ona sama uważa, że prezydent chyba nie rozumie istoty problemu. – Gdy słyszę usprawiedliwienia dla tego człowieka, nóż w kieszeni mi się otwiera! – mówi Faktowi.

Trauma z dzieciństwa

Pani Agata ma za sobą traumę związana z ojczymem. Był wpływową postacią: prokuratorem i radnym miejski Otwocka. Gdy miała 8 lub 9 lat podczas odrabiania lekcji włożył rękę do jej majtek. Ponoć potem zaczął posuwać się do o wiele drastyczniejszych czynności. Robił to latami, “wielokrotnie posuwając się do tego, co kodeks karny nazywa „inną czynnością seksualną”, a co dla małej dziewczynki jest gwałtem na jej ciele i psychice”, dodaje gazeta. – Zawsze szeptał mi do ucha: Pamiętaj, nikt ci w to nie uwierzy, pamiętaj o naszej tajemnicy. To spowodowało u mnie wieloletni paraliż psychiczny, strach i lęk – opowiadała Faktowi pani Agata.

Jej przykład pokazuje, jak groźnymi przestępcami są pedofile. Umożliwienie komuś takiemu ponownego zbliżania się do ofiary, może mieć tragiczne konsekwencje.

Źródło: fakt.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Jacek Walewski

Pasjonat polityki i historii, ale też publicysta oraz promotor nowoczesnych technologii. W 2016 r. współorganizował pierwsze w Polsce (i w tej części Europy) konsultacje społeczne dot.cyfrowych walut w Sejmie. Aktywnie działa w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin. W latach 2016 - 2017 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Nowoczesnej w powiecie bielskim.

Media Tygodnia
Ładowanie