Polityka i Społeczeństwo

Ekspert sceptycznie o programie szczepień. “Nie ma szczegółów, które potwierdzają, że jesteśmy gotowi”

Łagodzeniu obostrzeń powinny towarzyszyć testy

Dr Paweł Grzesiowski ocenił, że Polska nie jest gotowa na rozpoczęcie procedury szczepień – Strategia zmienia się niemal codziennie – mówił w TOK FM.

Gościem radia TOK FM był dr Paweł Grzesiowski, który w krytycznych słowach odniósł się do rządowych planów szczepiennych. Zapytany, czy Polska jest gotowa na szczepienia odpowiedział “nie sądzę”. – Nie znamy żadnych szczegółów, które by potwierdzały, że jesteśmy gotowi – podkreślił.

Ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. walki z Covid-19 ocenił, że teraz “tworzą się plany i strategie”, ale przez gotowość on rozumie “gotowe magazyny i pacjentów pod drzwiami”. Według dr Grzesiowskiego w okresie świątecznym będzie bardzo trudno przygotować pierwsze punkty szczepień. – Koncepcja szczepień jest dyskutowana od wielu miesięcy, ale strategia szczepień zmienia się niemal codziennie, ostatnia wersja jest sprzed kilku dni – mówił stanowczo.

– Jesteśmy w trudnej sytuacji o tyle, że mamy szpitale węzłowe, które mają przejąć szczepienia personelu medycznego, który zgłosi się z danego obszaru, ale nie wiemy nawet, w jakich warunkach będziemy mieli dostarczona szczepionkę – zaznaczył immunolog. Kluczową jest informacją jest to, w jakich temperaturach szczepionkę trzeba przechowywać.

– Wiemy tylko z doniesień, że to opakowania po 1000 dawek, ale jaką objętość zajmuje ta porcja szczepionek, nie wiemy. Tego rodzaju szczegółowych informacji brakuje – mówił dr Grzesiowski. Problemem jest także to, że nie wiadomo, ilu pacjentów będą miały do zaszczepienia placówki i w związku z tym nie wiadomo, ile personelu skierować do szczepień.

Źródło TOK FM

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie