Polityka i Społeczeństwo

Ekspert nie ma wątpliwości, że władza PiS zmierza ku końcowi. Wskazuje największy błąd partii Kaczyńskiego

praszkiewicz/ shutterstock

Dr Mirosław Oczkoś, ekspert od marketingu politycznego, twierdzi, że Jarosław Kaczyński jest mocno pogubiony, zaś Donald Tusk niedoceniany. Na temat polskiej sceny politycznej wypowiedział się w wywiadzie dla Wiadomo.co.

Tusk niedoceniany

– Moim zdaniem Donald Tusk jest ciągle niedoceniany. Ta koalicja prawicowa, Niezjednoczonej Prawicy uznała, że jak będzie go obrażać i wywnętrzać się nad nim, to wystarczy. Nie uwzględniono jednak czasu, który Tusk spędził w Brukseli, na niejednej wizycie i spotkaniu z Merkel, Obamą, Putinem, Macronem, premierem Japonii.

To nie był teatr, to nie były uśmiechy do zdjęcia. Tusk był szefem Rady Europejskiej i przez niego przechodziło mnóstwo rzeczy, decyzji. To jest wytrawny polityk, który umiał dostrzec szansę – zauważa Oczkoć.

W czasie rozmowy pojawił się temat wywiadu, jakiego Kaczyński udzielił Interii. Lider PiS nie wypadł w nim najlepiej.

Donald Tusk stwierdził, że skoro prezes tak się obnażył, to trzeba zrobić to, co zawsze świetnie robił, czyli przejechać prętem po kratach PiS-owskiej klatki. Widać, że partia Kaczyńskiego pikuje, zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie. Kompletnie nie radzi sobie z gospodarką, a już szczytem jest niewzięcie darmowych pieniędzy z UE przez widzimisię jednego z tych kiepskich trójkowych uczniów, który rozwalił system prawny w Polsce. Nie ma takiego kraju na świecie od dyktatury po demokracje, który by nie wziął dawanych pieniędzy! – tłumaczy ekspert.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia
Ładowanie