Polityka i Społeczeństwo

Ekspert ma dla nich fatalne wieści. To oni będą umierać podczas czwartej fali pandemii?

Czwarta fala pandemii nadejdzie – co do tego nie ma wątpliwości. Pozostaje tylko pytanie, z jaką siłą uderzy. – Osoby niezaszczepione będą umierać podczas czwartej fali pandemii – mówi dr Paweł Grzesiowski.

Szczepienia w Polsce nie idą najlepiej. Wygląda na to, że kto chciał już się zaszczepił, a na przekonanie niezdecydowanych pomysłu nie ma. Do tego coraz śmielej poczynają sobie antyszczepionkowy, którzy niedawno zaatakowali punkt szczepień w Grodzisku Mazowieckim.

I to tworzy problem, bo eksperci nie mają wątpliwości – to od poziomu wyszczepienia populacji zależy, z jaką siłą uderzy czwarta fala pandemii. Nic dziwnego, że rządy niektórych krajów – np. Francji czy Grecji – decydują się wprowadzić obostrzenia dla niezaszczepionych.

Taka postawa nie dziwi dra Pawła Grzesiowskiego, eksperta Naczelnej Rady Lekarskiej ds. walki z Covid-19.

W wielu krajach osoby, które nie są zaszczepione, traktuje się jako mniej bezpieczne. I stąd wprowadza się dla nich obostrzenia. Coś za coś – powiedział dr Grzesiowski na antenie RMF FM. Zdaniem eksperta potrzebny jest kasy przekaz, że szczepienia są potrzebne.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie