Polityka i Społeczeństwo

Ekspert brutalnie obnaża antyszczepionkowych bandytów. “Są wyjątkowo słabi”

W ocenie dr Tomasza Sobierajskiego agresja antyszczepionkowców jest objawem ich słabości. “Antyszczepionkowy beton” szacuje się na 2-3 proc.

W ciągu ostatnich dni, Polską wstrząsają ataki antyszczepionkowców. W Zamościu podpalono punkt szczepień i sanepid, a w Gdyni zaatakowano szczepionkobus. – Antyszczepionkowcy od zawsze byli agresywni, krzykliwi i chamscy. Teraz próbują znaleźć sobie przestrzeń, żeby zaistnieć i zdobyć kapitał społeczny – mówił w radiu TOK FM dr Tomasz Sobierajski, socjolog z Uniwersytetu Warszawskiego.

Socjolog podkreślał, że ostatnie – praktycznie terrorystyczne – działania antyszczepionkowców są objawem ich słabości, bo “ich świat odrobinę się zawala”. – Nie udaje im się przekonywać w internecie, więc wychodzą na ulicę i próbują się bronić. Stosowanie przez nich tych quasi-terrorystycznych metod oznacza, że są wyjątkowo słabi i nie mają już żadnych innych argumentów, poza siłą i przemocą – mówił w radiu.

Z badań dr Sobierajskiego wynika, że “antyszczepionkowy beton” to około 2-3 proc. całego społeczeństwa, “ale jest to grupa głośna i dobrze zorganizowana, dlatego tak widoczna”. Takie osoby od zawsze charakteryzowały się agresją. – Było napadanie na lekarzy, niszczenie ich mienia czy zastraszanie i podchodzenie pod domy. Tylko szczepieniami się nikt nie interesował i o tym się nie mówiło – tłumaczył.

Ekspert krytykował też działania rządu PiS wobec tej grupy społecznej podkreślając, że nie ma przekonania, iż “będą ścigani z całą surowością”. – Ta władza od dawna wręcz przytula się do antyszczepionkowców. Gdyby było tak, że ministra zdrowia zagłuszałyby kobiety albo matki niepełnosprawnych dzieci, to byłoby to rozpędzone i wleczone po asfalcie. A z antyszczepionkowcami się tego nie robi, żeby nie tracić elektoratu – powiedział socjolog.

Źródło: TOK FM

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie