Polityka i Społeczeństwo

Echa konwencji PO. Kropiwnicki zdradza, jak Platforma chce przekonać do siebie Polaków

 poseł i wiceprzewodniczący klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej. Jak dodał, dlatego on i inni posłowie PO wyjeżdżają “do miast i miasteczek po to, żeby rozmawiać z Polakami, poznawać ich problemy”.

Kropiwnicki: PO otwiera się na mieszkańców mniejszych miast

– W małych miastach jesteśmy na co dzień. Dziś całą Platformą byliśmy w Płońsku. Płońsk otrzymał bardzo dużo środków z UE, dokonał skoku cywilizacyjnego – dodał.

Dlaczego jednak Platforma Obywatelska dotąd przegrywała w mniejszych miastach? Poseł wyjaśnił i to.

– Do 2015 roku koncentrowaliśmy się przede wszystkim na wielkich inwestycjach, rzeczywiście. I one w dużej mierze były w dużych miastach – to były lotniska, obwodnice dużych miast, dworce kolejowe. Dziś jest czas na to, żeby doinwestować mniejsze miejscowości. Dziś jest czas, żeby zarówno budżet państwa, jak i środki europejskie zaprogramować inaczej – w ten sposób, żeby główny strumień trafił do małych miejscowości, żeby ludzie nie musieli z nich wyjeżdżać – stwierdził.

Mówił też, że PiS grozi wyjściem Polski z Unii Europejskiej.

Im bardziej PiS coś obiecuje, tym wiemy, że idzie w drugą stronę – powiedział. – Jak już PiS będzie robił swoją koncepcję Unii Europejskiej, to naprawdę powinniśmy się bać – ostrzegał.

Konwencja PO

Przypomnijmy, że w czasie sobotniej konwencji PO, Donald Tusk wiele mówił o tym, że należy zabezpieczyć nasz kraj przed wyjściem z UE.

– Obecność w Unii Europejskiej jest polską racją stanu – potwierdził  stanowisko PO Robert Kropiwnicki. – Polacy chcą uczestniczyć w świecie zachodnioeuropejskim. (…) Jeżeli chcemy to faktycznie robić, wpiszmy do konstytucji, że nie można zwykłą ustawą wyjść z Unii Europejskiej – dodał, czym odniósł się do pomysłu, jaki Tusk przedstawił na wspomnianym wydarzeniu.

PiS zapowiedziało już, że pochyli się nad pomysłem szefa PO.

Źródło: Polsat News

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie