Polityka i Społeczeństwo Wojna

Dziwne rzeczy dzieją się w Mińsku. Nie uwierzycie, co Łukaszenko powiedział o ukraińskiej armii

OSCE Parliamentary Assembly / Flickr

— Najskuteczniejsze, w tym po stronie ukraińskich sił zbrojnych, okazały się ugrupowania mobilne, które natychmiast, niespodziewanie zbliżając się do znacznie przewyższającego ich wroga, zadają ciosy. Armia białoruska powinna być gotowa do realizacji podobnej taktyki. Wymaga to odpowiedniej broni i sprzętu — powiedział prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko. Tym samym wyraził podziw dla armii, z którą słabo radzi sobie jego rosyjski sojusznik.

Łukaszenka mówi o ukraińskiej armii

Po raz kolejny odnoszę się do lekcji i doświadczeń konfliktu ukraińskiego.

Podkreślam w szczególności: jeśli czołgi, to są bardzo popularne wśród wojskowych T-72. Nasze zmodernizowane czołgi to dobra broń. A jeśli chodzi o lekko opancerzone pojazdy Cayman, to pamiętajmy, że skłanialiśmy się ku temu, aby nasza armia była nadal mobilna — tłumaczył swoim generałom. — Znowu lekcja Ukrainy. Najskuteczniejsze, w tym po stronie ukraińskich sił zbrojnych, okazały się ugrupowania mobilne, które natychmiast, niespodziewanie zbliżając się do znacznie przewyższającego ich wroga, zadają ciosy. Zwłaszcza na tylne skupiska wojsk — dodał.

Nagranie z niedawnego przemówienia prezydenta Białorusi trafiło do sieci za pośrednictwem fotografa Aleksieja Kirilenki:

 

Prezydent Białorusi namawiał też swoich swoim wojskowych, by szkolili żołnierzy tak, by ci pojęli strategię i taktykę działań Ukraińców.

Armia białoruska powinna być gotowa do realizacji podobnej taktyki. Wymaga to odpowiedniej broni i sprzętu – powiedział.

“Nie takim łamaliśmy rogi”

Przypomnijmy jeszcze, że podczas obchodów Dnia Zwycięstwa w Mińsku Aleksander Łukaszenko został zapytany o “możliwą napaść Polski na Białoruś”. Twierdzi on, że nasz kraj “już zaraz” może zaatakować Białoruś, co jest oczywiście bzdurą.

— Niech tylko spróbują, niech spróbują. Nie takim już łamaliśmy rogi. Jeśli chcą spróbować, to proszę — odpowiedział jednak Łukaszenko. — Bardzo uważnie obserwuję sytuację. Jak zawsze powtarzałem wojskowym: Niczego nie możemy przegapić. Nie możemy powtórzyć 1941 r. — dodał prezydent.

Te słowa pokazują, że to czysto polityczne zagrywki, które mają konsolidować Białorusinów wokół prezydenta.

Czytaj również:

Ziobro dał Kaczyńskiemu prztyczka w nos. PiS traci posłankę, Ziobro zapowiada: to nie koniec!

Kolejna gierka Putina. Rosjanie rozpowszechniają fałszywy list dotyczący Polski

TVP nie przeprasza pomimo wyroku sądu. Wolą płacić karę, niż się przyznać?

Źródło: Twitter

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie